راهنمای استفاده از لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
2 سال پیش

10 نکته طلایی در خرید جاروبرقی

خرید جاروبرقی، شاید در نگاه اول کار پیش پا افتاده و خنده داری به نظر برسد. اما شاید تا به امروز نمی دانستید که باید نکاتی را در مورد خرید جاروبرقی در نظر بگیرید. هوم خانه به صورت تخصصی تصمیم دارد 10 نکته طلایی در خرید جاروبرقی را برای شما شرح دهد تا در زمان خرید این دستگاه، به درستی انتخاب کنید و تصمیم بگیرید. با ما همراه باشید.

کاربر گرامی، اگر سوال و یا تجربه ای در مورد خرید جاروبرقی دارید، می توانید آن را با دیگر کاربران و تکنسین های مرکز تعمیرات لوازم خانگی هوم خانه به اشتراک بگذارید.

10 نکته طلایی در خرید جاروبرقی

بر اساس راهنمای خرید جاروبرقی، باید نکات و ویژگی های مختلفی را در نظر بگیرید. معیار های متفاوتی وجود دارند که با در نظر گرفتن آن ها می توانید خرید مطمئن تری را تجربه کنید. در ادامه 10 نکته طلایی در خرید جاروبرقی را نام خواهیم برد:

  1. مجهز به فیلتر هپا
  2. لوازم جانبی متنوع
  3. موتور قوی
  4. کیسه با حجم بالا
  5. میزان صدای جاروبرقی
  6. جاروبرقی با لوله تلسکوپی
  7. طول سیم مناسب
  8. مانور پذیری
  9. مصرف انرژی پایین
  10. چرخ های جاروبرقی

اهمیت استفاده و خرید جاروبرقی

با گذر زمان و افزایش مشغله های کاری، زمان ارزش بیش تری نسبت به قبل پیدا کرده است. از این رو تولید کنندگان لوازم خانگی در تلاش هستند تا محصولاتی را به بازار ارائه کنند که در صرفه جوی زمان، به مصرف کننده کمک کنند. جاروبرقی نیز یکی از همین وسایل می باشد که در تمامی خانه ها مشاهده می شود.

اساس کار تمامی جاروبرقی ها، یکی می باشد. تنها تفاوت آن ها، امکانات پیشرفته و قدرت موتور است. طبیعی است که هرچه توانایی های یک جاروبرقی بیش تر باشد، سرعت جارو زدن با جاروبرقی بیشتر شده و کیفیت نظافت خانه بالاتر برود. در ادامه نکات کلیدی در خرید جاروبرقی را برای شما شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

فیلتر هپا را جدی بگیرید

اگر یکی از اعضای خانواده شما آلرژی دارد و حال شما تصمیم دارید که خرید جاروبرقی را انجام دهید، به شما توصیه می کنیم که به سراغ دستگاه های بروید که به فیلتر هپا مجهز شده باشند. این نوع از فیلتر ها، آلاینده های محیط خانه را تا حد زیادی تحت کنترل می گیرند.

جاروبرقی با لوازم جانبی متنوع خریداری کنید

اگر سطوح مختلفی برای جارو کشیدن در خانه دارید، پس به ابزار بیش تری نیز نیاز دارید. حتما در زمان خرید جاروبرقی به سری ها و برس هایی که برای دستگاه تعبیه شده است، دقت کنید. در واقع یکی از نکات طلایی در خرید جاروبرقی، توجه به برس ها برای سطوح مختلف می باشد. هر چه لوازم جانبی جاروبرقی شما بیش تر باشد، شما می توانید سطوح مختلف بیش تری را تمیز کنید.

به موتور جاروبرقی توجه کنید

از دیگر نکات کلیدی در خرید جاروبرقی، توجه به قدرت موتور آن می باشد. در واقع هر چه توان موتور جاروبرقی بیش تر باشد، عملکرد مطلوب تری از دستگاه را مشاهده خواهید کرد. به طور معمول جاروبرقی هایی که در بازار موجود می باشد، بین 1400 تا 2500 وات توان دارند. هر چه این عدد بالا تر باشد، توانایی جاروبرقی نیز بیش تر خواهد بود.

قدرت مکش را بررسی کنید

به غیر از موتور قوی، باید به توانایی مکش نیز توجه داشته باشید. از دیگر نکات کلیدی در خرید جاروبرقی، توجه به قدرت مکش آن می باشد. هر چه قدرت مکش جاروبرقی بیش تر باشد، شما راحت تر می توانید خانه را تمیز نمایید.

کیسه با حجم بالا انتخاب کنید

دیگر نکته طلایی در خرید جاروبرقی، توجه به حجم کیسه آن می باشد. پاکت جاروبرقی باید ویژگی های مختلفی داشته باشد که یکی از آن ها، حجم بالای پاکت است. در این صورت شما مجبور نخواهید بود پس از هر بار استفاده از دستگاه، اقدام به تخلیه پاکت جاروبرقی کنید. لایه لایه بودن کیسه جاروبرقی از دیگر مواردی است که باید به آن توجه نمایید. چرا که باعث می شود تا گرد و غبار کم تری وارد فضای خانه شود.

میزان صدای جاروبرقی را بررسی نمایید

اگر جزو افرادی هستید که آخر هفته ها را برای تمیز کردن خانه انتخاب می کنید، بهتر است به صدای جاروبرقی توجه کنید تا در زمان جارو کشیدن، صدای آن باعث آزار و سلب آرامش از سایر اعضای خانواده نشود. نکته طلایی در خرید جاروبرقی که باید به آن توجه داشته باشید، صدای کم دستگاه می باشد. حتما در زمان خرید از فروشنده بخواهید تا جاروبرقی را روشن کند. در این صورت می توانید میزان صدای دستگاه را بررسی کنید.

جاروبرقی با لوله تلسکوپی

کوتاه بودن لوله جاروبرقی، می تواند در زمان جارو کشیدن با جاروبرقی برای شما زحمت زیادی را به همراه داشته باشد. از این رو نکته کلیدی در خرید جاروبرقی، توجه به لوله تلسکوپی می باشد. لوله تلسکوپی امکان تنظیم ارتفاع را برای شما مهیا می سازد.

طول سیم را چک کنید

اگر طول سیم جاروبرقی کوتاه باشد، باید در زمان استفاده از آن، مدام دست از کار بکشید و پریز برق دیگری را انتخاب کنید. برای خانه هایی با متراژ بالا، این مسئله می تواند بسیار خسته کننده باشد. نکته طلایی در خرید جاروبرقی طول سیم می باشد که باید به آن توجه کنید و بسته به متراژی می خواهید جارو بزنید، مناسب ترین طول سیم را خریداری کنید.

به مانور پذیر بودن جاروبرقی توجه نمایید

مانورپذیر بودن جاروبرقی به معنی داشتن چرخ هایی با چرخش 360 درجه می باشد. نکته کلیدی در خرید جاروبرقی، توجه به مانورپذیر بودن دستگاه می باشد. در این صورت شما می توانید سطوح مختلفی را جارو بکشید، بدون این که مجبور باشید با جاروبرقی سر و کله بزنید و مجبور باشید تا مدام آن را به این طرف و آن طرف بکشید.

مصرف انرژی جاروبرقی را بررسی کنید

نه تنها جاروبرقی، بلکه تمامی لوازم و وسایل برقی باید مصرف انرژی پایینی داشته باشند. بهتر است این نکته کلیدی در خرید جاروبرقی را جدی بگیرید تا هر ماه با رقم های نجومی قبض برق مواجه نشوید. برچسب مصرف انرژی بر روی دستگاه درج شده است که بر اساس آن می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید.

چرخ های جاروبرقی را به خوبی بررسی کنید

بیش تر جاروبرقی ها به طور معمول دارای دو چرخ بزرگ در بدنه می باشند و یک چرخ کوچک چرخان در زیر جارو که قابلیت چرخش دارد، تعبیه شده است. هر چقدر چرخ ها بزرگتر باشند، انعطاف پذیری دستگاه بیشتر بوده و جارو زدن با آن راحتتر است.

حرف آخر در مورد خرید جاروبرقی

10 نکته طلایی در خرید جاروبرقی، به طور کلی نکات ضروری و مهم در مورد این دستگاه را برای شما شرح داده است. توجه داشته باشید که با رعایت نکات کلیدی در خرید جاروبرقی، می توانید خریدی مثمر ثمر و مطلوب را تجربه کنید. بهتر است در زمان خردی جاروبرقی، صرفه جویی مالی را کنار بگذارید و مناسب ترین و با کیفیت ترین دستگاه را خریداری کنید تا مجبور نباشید هر چند وقت یک بار برای خرید و یا تعمیر جاروبرقی اقدام کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست