آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
11 ماه پیش

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

ماشین لباس شویی مانند هر وسیله برقی دیگری همانقدر که کاربرد و منفعت دارد مشکل و خرابی هم دارد. یکی از این مشکلات و خرابی ها برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی است. اما علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی چیست و چگونه در صورت بروز این مشکل آن را حل کنیم؟

کاربران گرامی؛ چنانچه تجربه یا نظر به خصوصی در مورد برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین تعمیرگاه لوازم خانگی هوم خانه به گفتمان بپردازید.

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی چیست؟

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی دلایل زیادی دارد و هرکدام از آنها میتوانند به اندازه کافی خطرناک باشند.در این بخش از این مقاله آموزشی تصمیم به معرفی مواردی گرفته ایم که در صورت بروز آن ها بدنه دستگاه شما برق خواهد داشت.این اتفاق بسیار خطرناک است و میتواند سبب برق گرفتگی شود.پس دلایل زیر را بررسی کرده و مشکل را حل نمایید.

اتصال نادرست سیم برق به ماشین لباس شویی از علل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

ابتدا پریز برق و سپس سیم اتصال ماشین لباس شویی خود را چک نمایید و اگر سیم برق دچار پوسیدگی و پارگی و مشکلات این چنینی بود آن را عوض کنید.

همچنین اگر پریز برق مشکل داشت دوشاخ دستگاه را به پریز دیگری متصل کنید.

خرابی در اتصالات داخلی ماشین لباس شویی و ارتباط آن با برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

زمانی که اتصالات داخلی ماشین لباس شویی را بررسی می کنید، ممکن است در ظاهر تمام اتصالات درست باشند و مشکلی نداشته باشند، ولی این موضوع مبنی بر این نیست که اتصالات داخلی نیز درست کار میکنند و دچار خرابی نیستند.

ممکن است که علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی خرابی در اتصلات داخلی ماشین لباس شویی شما باشد.

اتصالی و خرابی برد و یا سایر قطعاتی الکتریکی ماشین لباس شویی دیگر علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

ماشین لباس شویی از قطعات الکتریکی زیادی استفاده می کند و در صورتی که یکی از آنها دچار مشکل شود عملکرد دستگاه از کار می افتد.

در صورت قطع شدن ناگهانی برق، برد دستگاه و سایر قطعات دچار مشکل میشوند و از خود برق خارج میکنند و باعث برق دار شدن بدنه ماشین لباس شویی میشوند.

اتصال نادرست سیم ارت یکی از علل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

سیم ارت برق موجود در بدنه را به زمین انتقال میدهد و از برق گرفتگی جلوگیری میکند.شاید برایتان جالب باشد بدانید که سیم ارت علاوه بر ماشین لباس شویی در سایر لوازم الکتریکی وجود دارد.

در صورتی که سیم ارت به درستی به زمین متصل نشود، بدنه ماشین لباس شویی شما دچار مشکل برق داشتن می گردد.

فرسودگی هیتر یا المنت ماشین لباسشویی و ارتباط آن با برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباس شویی فرسودگی هیتر یا المنت است.اگرکه هیتر یا المنت دستگاه شما دچار فرسودگی یا مشکل شده باشد، احتمال برق گرفتگی شما و برق دار شدن بدنه ماشین لباس شویی را بالا میبرد.

خرابی خازن پارازیت چه ارتباطی با دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی دارد؟

اگرکه خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار اتصالی شده باشد،برق وارد بدنه ماشین لباس شویی میشود و آن را دچار مشکل میکند.

نیم سوز شدن موتور لباس شویی چگونه سبب برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی میشود؟

دلیل دیگر برق داشتن بدنه ماشین لباس شویی نیم سوز شدن موتور است و این کار باعث میشود که برق به بدنه ماشین لباس شویی منتقل شود.

اتصالی در سیم پیچی داخلی چه ارتباطی با برق داشتن بدنه لباسشویی دارد؟

در صورتی که این اتفاق رخ دهد و سیم پیچی داخلی ماشین لباس شویی دچار اتصالی شود،سبب انتقال جریان برق به بدنه دستگاه شده است و بدنه ماشین برق دار میشود.

نم دار بودن بدنه ماشین لباسشویی

در صورتی که بدنه ماشین لباس شویی نم دار شود، برق دستگاه را به بدنه انتقال میدهد و باعث بروز مشکلات فراوان میشود.پس ظروف و لوازم خیس را روی دستگاه قرار نداده و بدنه را نشویید.

نکاتی برای برطرف کردن برق داشتن بدنه ماشین لباس شویی

در ادامه برای شما عزیزان نکاتی را معرفی کرده ایم که از بروز این مشکلات جلوگیری میکند،و یا حتی مشکل برق داشتن بدنه ماشین لباس شویی شما را نیز برطرف میکند.

  • تا حد امکان از قرار دادن ماشین لباسشویی در مکانی مانند حمام، نزدیک سینک آشپزخانه و مکان های خیس و دارای رطوب خودداری نمایید، تا رطوبت به بدنه دستگاه نرسد و باعث برق دار شدن آن نشود.
  • از محافظ معتبر و مطمئن جهت وصل کردن دوشاخه ماشین لباسشویی استفاده نمایید و به هیچ عنوان از سیم ‌های سیار غیر معتبر استفاده نکنید. همچنین محافظ از سوختن و خراب شدن قطعات الکتریکی در صورت قطعی ناگهانی برق جلوگیری میکند.
  • در صورتی که متوجه شدید بدنه لباسشویی برق دارد، سریعاً دستگاه را از برق خارج بکشید و با  نمایندگی فروش ماشین لباس شویی خود تماس بگیرید. دلیل رخ دادن این موضوع به احتمال زیاد خرابی داخلی ماشین لباس شویی است.
  • از وصل بودن ماشین لباس شویی به زمین مطمئن شوید؛ چراکه تمامی لوزام الکتریکی باید به صورت درست و صحیح به زمین متصل شوند. در غیر این صورت دچار خرابی و مشکلات زیادی میشوند.
  • سیمی که از ماشین لباس شویی به پریز برق متصل میشود باید استاندارد و سالم باشد. در این غیر صورت شما دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

نتیجه گیری علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

در صورتی که هیچکدام از دلایل بالا علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی شما نبود، حتما با نمایندگی تماس بگیرید. راه حل جایگزین این است که مشکل خود را با کارشناسان ما به اشتراک بگذارید تا آنها به شما کمک کنند. همچنین برای تعمیر هر یک از قطعات الکتریکی از یک تعمیرکار ماهر استفاده کنید و خودتان این کار را انجام ندهید. در پایان امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشد که بخشی از مشکلات شما را حل نماید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست