راهنمای استفاده از لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
2 سال پیش

تاریخچه ماکروفر

هر یک از لوازم خانگی برقی که امروزه از آن ها استفاده می کنیم، علاوه بر این که زندگی روزمره را برای ما آسان تر نموده اند، هر کدام دارای تاریخچه و پیشینه ای می باشند که تصمیم داریم در این مطلب در مورد تاریخچه ماکروفر برای شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تاریخچه ساخت ماکروفر

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی هوم خانه، در این مطلب در مورد تاریخچه ماکروفر صحبت کرده است. این دستگاه پر استفاده، یکی از لوازم برقی خانگی به شما می آید که روند پخت و پز غذا با ماکروویو، بسیار آسان شده است. استفاده از مایکروفر باعث شده تا وقت و انرژی بیشتری صرفه جویی شود!

  • در مورد تاریخچه ماکروفر لازم است بدانید که در زمان جنگ جهانی دوم در سال 1945 یکی از مهندسین شرکت ریتون که جزو بزرگ ترین شرکت های فعال در صنایع دفاعی محسوب می شد، به نام پرسی اسپنسر که بر روی ساخت سیستم های رادار تشخیص هواپیما های چنگی دولت نازی مشغول بود.
  • از در آزمایشگاه خود موفق به اختراع مگنترون شد. چرا که مگنترون یک لامپ الکترونی می باشد که می تواند تعشعات ماکروویو را تولید کند. بعد از مدت ها او متوجه اثر این امواج بر روی مواد غذایی شده و به فکر ساخت مایکروفر افتاد.
  • پرسی متوجه شد که پرتو های مایکروفر انتشار پیدا کرده، آب نباتی که در جیب داشت را آب نموده اند. وی به منظور اثبات این اتفاق، یک مگنترون را در داخل یک جعبه فلزی قرار داد تا نشتی اشعه از ماکروویو صورت نگرفته و سپس مواد غذایی را در داخل آن گذاشت.
  • هنگامی که غذا در داخل جعبه بود، دمای آن به شدت افزایش پیدا کرد. در ادامه بررسی تاریخچه ساخت ماکروفر لارم است بدانید که اولین مایکروفر در 8 اکتبر سال 1945 به وسیله شرکت ریتون به ثبت رسید. پس از پذشت 5 سال، توانست گواهی ثبت اختراع از اداره ثبت پتنت و علائم تجاری آمریکا را دریافت نماید.
  • ابعاد و سایز مایکروفر های اولیه، تقریبا به اندازه یخچال فریزر های امروزی بود. این دستگاه دارای 1.8 متر ارتفاع و وزنی در حدود 340 کیلو گرم بود. اولین ماکروفر ساخته شده توسط این شرکت، در یکی از رستوران های شهر بوستون در کشور آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

بررسی تاریخچه ماکروویو

به مرور زمان تغییراتی بر روی این مایکروفر صورت پذیرفت. در نهایت در تاریخ 1954 میلادی این دستگاه با نام Radarange 1161 روانه بازار شد. اما به دلیل حجم بزرگی که داشت مورد استقبال افراد خانه دار قرار نگرفت. تاریخچه ماکروفر در زمینه توسعه و رشد در فروش به سال 1960 میلادی باز می گردد که در همان سال کاهش قیمت ماکروویو اتفاق افتاد. شرکت پاناسونیک در سال 1966، موفق به تولید اولین مایکروفر خانگی شد و آن را روانه بازار مصرف کنندگان کرد. این محصول علاوه بر رستوران ها، در هتل ها نیز مورد استفاده قرار می گرفت.

در سال 1970 بالاخره حجم و وزن مایکروفر به حد معقولی رسید و قیمت آن کاهش پیدا کرد. به همین خاطر بیش تر اقشار جامعه توانایی خرید آن را داشتند. لازم است بدانید که در اوایل دهه 70 میلادی، فروش ماکروویو به 40 هزار دستگاه رسیده بود و طی این روند تا سال 1975 میزان فروش مایکروفر از مرز یک میلیون دستگاه گذشت. مخترع مایکروفر، پرسی تا 76 سالگی در شرکت ریتون مشغول به کار بود و با تلاش های شبانه روزی خود توانست موفق به کسب 150 گواهی ثبت اختراع از اداره های ثبت معتبر آمریکا شود.

آیا امواج ماکروویو ضرر دارد؟

حال که تا به این جای مطلب با تاریخچه ماکروفر آشنا شدید، لازم است بدانید که اشعه مایکروفر مضر نمی باشد. چرا که دستگاه به اندازه کافی ایمن بوده و هیچ گونه امواجی به بیرون درز پیدا نخواهد کرد. در صورتی که درب و یا بدنه دچار آسیب شوند، باید کار با دستگاه را متوقف کنید و برای تعمیر آن با تعمیرکار مایکروفر تماس بگیرید.

طرز کار با مایکروفر چگونه است؟

لازم است در کنار تاریخچه ماکروفر، با طرز کار آن نیز آشنا شوید. به طور کلی اصول کار با ماکروویو خیلی راحت بوده و صرفا با مراجعه به دفترچه راهنمای ماکروویو می توانید با به کار گیری برنامه های پخت مختلفی که در ساختار این دستگاه تعبیه شده است، پخت و پز را سرعت ببخشید.

بررسی تاریخچه ماکروفر

تاریخچه ماکروفر، به طور کلی در مورد مخترع این دستگاه و همین طور طرز کار آن صحبت کرده است که پیش تر یک به یک آن ها را برای شما شرح دادیم. امروزه برند ها و شرکت های مختلفی در زمینه تولید مایکروفر فعالیت دارند که هر کدام دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی می باشند. بهتر است در زمان خرید این دستگاه نیاز ها و اولویت های خود را بررسی نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست