آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
2 سال پیش

10 کاربرد جالب جاروبرقی

اگر تا به امروز با راهنمای استفاده از جاروبرقی به طور کامل آشنا نبوده اید، به شما توصیه می کنیم که این مطلب را از دست ندهید. هوم خانه به صورت کامل 10 کاربرد جالب جاروبرقی را برای شما شرح خواهد داد. شما می توانید‌ پس از مطالعه این مطلب، مانند یک کاربر حرفه ای از دستگاه خود استفاده کنید.

کاربر گرامی، اگر در مورد کاربرد جاروبرقی سوال و یا تجربه ای دارید، می توانید آن را در انتهای این مطلب با تکسنین های هوم خانه و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

کاربرد های جالب جاروبرقی

لازم است بدانید که از جاروبرقی می توان استفاده های دیگری غیر از نظافت خانه داشت. از این رو 10 کاربرد جالب جاروبرقی می تواند در زمره آموزش هایی دانستنی هایی درباره جاروبرقی قرار بگیرد و به شما کمک کند تا به غیر از جمع آوری زباله ها، استفاده های دیگری نیز از این وسیله داشته باشید.

10 کاربرد جاروبرقی که تا به حال نمی دانستید

10 کاربرد جالب جاروبرقی در این مطلب شرح داده خواهند شد. در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

  1. تمیز کردن کیبورد و ضفحه کلید لب تاب و کامپیوتر
  2. غبار روبی از روی تمامی لوازم و وسایل خانه
  3. از بین بردن کک
  4. از بین بردن بوی بد بالشت ها
  5. تمیز کردن لوازم و وسایل آشپزخانه
  6. از بین بردن گرد و خاک نواحی غیر قابل مشاهده
  7. تمیز نمودن خرده نان ها
  8. از بین بردن کک فرش
  9. ایجاد بوی مطبوع در خانه
  10. تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

ایجاد بوی شگفت انگیز در خانه

یکی از 10 کاربرد جالب جاروبرقی، ایجاد بوی مطبوع در خانه می باشد. بهتر است برای داشتن خانه ای خوشبو، یک پنبه به شکل توپ را به روغن و یا عطر مورد علاقه خود آغشته کنید و آن را در داخل پاکت دستگاه قرار دهید. در حین جارو کشیدن با جاروبرقی، عطر در هوا پراکنده شده و بوی خوشی را به همراه خواهید داشت.

برای از بین بردن کک از جاروبرقی استفاده کنید

یکی دیگر از 10 کاربرد جالب جاروبرقی، کشتن کک ها می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده، جاروبرقی می تواند تاثیر به سزایی در کشتن کک ها داشته باشد. در صورتی که کک ها به روی فرش خیلی سفت چسبیده اند، می توانید با جاروبرقی کشیدن به روی فرش، تا 96 درصد از کک ها را از بین ببرید.

آلرژن ها را بیرون از خانه نگه دارید

در زمان باز کردن درب و پنجره، کنار درها و یا طاقچه پنجره ها، گرد و خاک می نشیند. به شما توصیه می کنیم که از سری مخصوص درب و پنجره برای پاک کردن و جمع آوری این گرد و غبار ها استفاده کنید. در واقع این از دیگر کاربرد های جالب جاروبرقی می باشد که شاید تا به امروز از آن آگاه نبودید! شما می توانید با این کار مانع از ورود آلرژن ها به داخل خانه شوید.

برای تمیز کردن خرده های نان از جاروبرقی استفاده کنید

هنگامی که نان را برای گرم شدن و یخ زدایی بر روی بخاری و یا توستر قرار می دهید، یا در زمان جا به جایی نان ها در فریز و یخچال، خرده نان ها پخش می شود، می توانید به جای این که از دستمال استفاده کنید، آن ها را با جاروبرقی جمع آوری کنید. این از دیگر 10 کاربرد جالب جاروبرقی می باشد که شاید تا به امروز از آن مطلع نبودید. به شما توصیه می کنیم که حتما از برس مخصوص به این کار استفاده نمایید.

از یخ و جاروبرقی برای از بین بردن کک های فرش استفاده نمایید

اگر کک های چسبیده به فرش به راحتی جدا نمی شوند، می توانید تکه یخی را به روی آن ها بگذارید و اجازه دهید تا یخ به طور کامل ذوب شود. آب ناشی از آب شدن یخ ها باعث می شود تا بافت فرش به حالت اولیه بازگردد. پس از این که رطوبت به طور کامل توسط فرش جذب شد، می توانید کک ها را از روی فرش با کمک جاروبرقی جمع آوری کنید. یکی دیگر از 10 کاربرد جالب جاروبرقی، از بین بردن کک های فرش می باشد. توجه داشته باشید که اگر جاروبرقی شما از نوع معمولی و خانگی است، از جمع آوری مایعات و آب با آن خودداری کنید تا از آب خوردگی موتور جاروبرقی جلوگیری شود.

از غبار روی همه چیز در خانه با جاروبرقی غافل نشوید

سری ها و برس های مختلفی برای جاروبرقی تعبیه شده اند که هر کدام برای تمیز نمودن سطحی مناسب می باشند. از این رو اگر برس مناسبی را انتخاب کنید، می توانید تمامی قسمت ها و بخش های خانه مانند لامپ، لوستر، کتابخانه، آیینه و… را از گرد و غبار پاک کنید. این یکی دیگر از 10 کاربرد جالب جاروبرقی می باشد که قطعا تا به امروز از آن خبر نداشتید.

با جاروبرقی برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی اقدام کنید

یکی دیگر از کاربرد های جالب جاروبرقی، تمیز نمودن فیلتر ماشین ظرفشویی می باشد. شما می توانید سری مناسبی را برای دستگاه خود انتخاب کنید و آن را به فیلتر ظرفشویی متصل کنید. تمامی آلودگی ها و کثیفی ها به وسیله مکش قوی جاروبرقی، به داخل پاکت هدایت می شوند. لازم است بدانید که تا پیش از خشک نشدن فیلتر آن را در جای خود قرار ندهید.

تمیز کردن وسایل آشپزخانه با جاروبرقی را فراموش نکنید

از دیگر کاربرد های جالب جاروبرقی می توانید به تمیز کردن داخل و خارج یخچال اشاره کنیم. شما می توانید با بهره گیری از برس و سری مخصوص، داخل یخچال و خارج آن را تمیز نمایید. به شما توصیه می کنیم که یخچال را به جلو بکشید و گرد و غبار نشسته بر روی موتور را به خوبی تمیز کنید تا موتور یخچال عملکرد مطلوب تری از خود نشان دهد.

بالشت های بد بو با جاروبرقی تمیز می شوند

اگر بالشت های بد بویی در خانه دارید و نمی دانید با آن ها چه کار کنید، می توانید با کمک این کاربرد جالب جاروبرقی، به راحتی بوی بد آن ها را از بین ببرید. به شما توصیه می کنیم که کمی جوش شیرین به روی محل بد بوی بالشت بریزید و 30 دقیقه صبر کنید. سپس جوش شیرین باقی مانده بر روی بالشت را با کمک جاروبرقی تمیز کنید. شما می توانید از طریق این روش فرش ها و تشک ها را نیز از بوی بد پاک کنید.

کیبورد را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید

یکی دیگر از 10 کاربرد جالب جاروبرقی، تمیز کردن صفحه کلید لب تاب و یا کامپیوتر می باشد. بهتر است برای این کار از سری مخصوص استفاده کنید. قطعا خرده های نان و آلودگی های مختلفی در بین و زیر کلید های کیبورد جا خوش کرده اند که شما می توانید با جاروبرقی آن ها را تمیز کنید. به شما توصیه می کنیم که برای تمیز نمودن لا به لای کلید های کیبورد، از یک خلال دنداد و یا پنبه آغشته به الکل استفاده نمایید.

 

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست