آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
5 ماه پیش

علت چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت

اگر به دنبال دلیل خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت هستید، این مطلب را از دست ندهید. به طور کلی چرخ گوشت امروزه به یکی از پر استفاده ترین لوازم برقی خانگی تبدیل شده است که هوم خانه تصمیم دارد به صورت کامل علت چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت را برای شما شرح دهد. با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت داشتن نظر و یا تجربه ای به خصوص در مورد علت چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها به گفتمان با متخصصین تعمیرگاه لوازم خانگی هوم خانه بپردازید.

هفت دلیل برای خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت

7 دلیل برای چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت وجود دارد که باید یک به یک آن ها به صورت کامل مورد بررسی قرار بگیرند تا مشکل چرخ گوشت برطرف شود. در ادامه این 7 دلیل را نام برده ایم:

  • نصب و مونتاژ اشتباه چرخ گوشت
  • کند بودن تیغه و یا از کار افتادگی قطعات
  • مسدود بودن لوله چرخ گوشت
  • چربی زیاد یا نرم بودن گوشت و یا مواد دیگر
  • وجود موادی با خاصیت کشسانی بالا در چرخ گوشت
  • خرابی واشرهای چرخ گوشت
  • وارد کردن فشار بیش از حد به چرخ گوشت

نصب و مونتاژ اشتباه چرخ گوشت یکی دلیل برای خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت

هنگامی که خرید دستگاه چرخ گوشت را انجام می دهید، باید بخش های مختلف آن را سر هم نمایید و یا اصطلاحا مونتاژ کنید. در صورتی که در زمان مونتاژ برخی از قطعات را به صورت صحیح و درست به یکدیگر متصل نکنید، این امکان وجود دارد که یک علت چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت باشد. همچنین عملکرد مطلوب و مناسب چرخ گوشت دچار اختلال می شود. شما می توانید مونتاژ بخش های مختلف چرخ گوشت را بر اساس دفترچه راهنمای فارسی آن انجام دهید.

کند بودن تیغه دلیلی بر خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت

از دیگر عوامل چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت، کند بودن تیغه می باشد. لازم به ذکر است که از کار افتادگی قطعات داخلی دستگاه می تواند از دیگر دلایل خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت به شمار آید. چرا که امکان دارد برخی از قطعات عمر مفید خود را سپری کرده و شما باید آن ها را با قطعات نو و سالم تعویض نمایید. لازم است بدانید که چرخ گوشت جزء لوازم خانگی برقی است که باید به صورت ماهیانه و یا سالیانه بر اساس دفعات استفاده، مورد سرویس کردن قرار بگیرد.

مسدود بودن لوله یکی از عوامل خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت

این امکان وجود دارد که در زمان استفاده از چرخ گوشت، شیء سخت مانند استخوان و یا سنگ در داخل دستگاه وارد شده و یکی از دلایل چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت باشد. در صورتی که می خواهید این احتمال را بررسی کنید، حتما به صدای چرخ گوشت گوش دهید. چرا که در صورت به وجود آمدن این دلیل، صدای دستگاه تغییر می کند. این مسئله نیز باعث می شود تا به موتور چرخ گوشت فشار وارد شده و در نهایت منجر به سوختن موتور شود. شما باید برطرف نمودن این علت چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت، با نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت تماس بگیرید.

وجود چربی زیاد در گوشت عامل خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت

هنگامی که گوشت و یا باقی مواد را به داخل چرخ گوشت می ریزید، باید توجه داشته باشید که آنها به طور کامل ریز شده و اصلا نرم نباشند. چرا که وجود چربی زیاد در گوشت یکی از دلایل خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت می باشد.

از موادی با خاصیت کشسانی بالا در چرخ گوشت استفاده نکنید

در زمان استفاده از چرخ گوشت باید یه این نکته توجه داشته باشید که گوشت ها فاقد پوست، رگ و … باشند. چرا که وجود این موارد در گوشت باعث چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت می شوند. هم چنین اگر می خواهید سایر مواد غذایی را به وسیله چرخ گوشت چرخ کنید، حتما آن ها را به خوبی ریز کنید و از مواد غذایی خیلی نرم و یا کشسانی در جهت چرخ کردن با دستگاه چرخ گوشت خودداری کنید.

خرابی واشرها یکی از علل خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت

از دیگر عواملی که می توان برای چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت نام برد، خرابی در واشر های پشت قسمت حلزونی اسکرول می باشد. همین مسئله می تواند باعث کم کردن قدرت چرخش تیغه شده و مانع از خوب چرخ شدن گوشت شود. برای جلوگیری از خرابی این واشر باید به صورت مستمر دستگاه چرخ گوشت را سرویس نمایید. شما می توانید در این زمینه از تکنسین های هوم خانه کمک بگیرید.

وارد نمودن فشار زیاد دلیلی بر خوب چرخ نشدن گوشت توسط چرخ گوشت

در زمان وارد کردن مواد غذایی و گوشت به چرخ گوشت، باید مواد قبلی به طور کامل از دستگاه خارج شوند. چرا که ورود گوشت و مواد غذایی به صورت پشت سر هم و فشار وارد کردن به آن ها به وسیله گوشت کوب دستگاه، یکی از دلایل چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت می باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست