راهنمای استفاده از لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
1 ماه پیش

معرفی دکمه های ماکروفر

معرفی دکمه های ماکروفر به شما کمک خواهد کرد تا به درستی در زمان روشن بودن دستگاه، برنامه ای را که مد نظر دارید، انتخاب کنید. هوم خانه در این مطلب به صورت تخصصی به شرح و معرفی دکمه های ماکروفر و کارایی هرکدام برای شما خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه تجربه و یا نظر به خصوصی در مورد دکمه های ماکروفر دارید، می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای این مقاله به گفتمان با متخصصین مرکز مجاز هوم خانه بپردازید.

معرفی دکمه های روی ماکروفر

معرفی دکمه های ماکروفر در واقع آشنایی بیشتر با این وسیله می باشد. شما می توانید به کمک دکمه هایی که بر روی پنل دستگاهتان تعبیه شده است، برنامه های پخت مختلفی را اجرا نمایید. در ادامه به بررسی هریک از دکمه ها خواهیم پرداخت. همچنین به صورت مفصل کارایی هر کدام را برای شما شرح خواهیم داد.

شناخت دکمه های ماکروفر ال جی

برخی از دکمه ها صرفا برای دستگاه ماکروفر برند ال جی تعبیه شده اند. از این رو معرفی دکمه های روی ماکروفر ال جی به شما کمک خواهد کرد تا در زمان پخت غذا در ماکروفر، برنامه پخت مناسبی را انتخاب کنید:

 • Cook mode: این دکمه بر روی ماکروفر ال جی تعبیه شده است. حالت پخت غذا را با این دکمه تعیین می کنند. شما می توانید برای پخت انواع غذاها با زمان مشخص شده توسط خودتان، از حالت timed cooking استفاده نمایید. gril cooking و gril combi دو حالت دیگر می باشد که می توانید برای پخت غذا در ماکروفر ال جی از آن ها استفاده کنید.
 • Invert defrost: در ماکروفر های برند ال جی، این دکمه وجود دارد. این دکمه می تواند برای یخ زدایی غذا های منجمد به شما کمک کند. همچنین می تواند روند پخت غذا را سرعت ببخشد.

بررسی دکمه های ماکروفر تمامی برندها

برخی از دکمه ها بر روی تمامی برندهای ماکروفر تعبیه شده اند. تفاوتی ندارد که دستگاه شما محصول کدام شرکت و کارخانه است، بلکه با دنبال کردن این بخش از معرفی دکمه های ماکروفر، می توانید مانند یک کاربر حرفه ای از ماکروفر خود استفاده کنید. کارایی هریک از دکمه های ماکروفر تمامی برندها به شرح زیر می باشد:

 • Start/quickstart: با فشردن این دکمه بر روی ماکروفر می توانید برنامه های پخت غذا که از پیش و توسط کارخانه تنظیم شده اند را اجرا کنید.
 • Stop/cancel: در جهت متوقف کردن برنامه پخت غذای فعال، باید از این دکمه استفاده کنید.
 • Auto-reheat: این دکمه بر روی برخی از ماکروفرها دیده می شود. شما می توانید با فشردن این دکمه وزن غذا را مشخص نمایید. با این کار مدت زمان برای گرم شدن آن توسط دستگاه تعیین می شود.
 • Auto defrost: یکی از کاربرد های دستگاه ماکروفر، گرم نمودن غذا های یخ زده می باشد. شما می توانید برای یخ زدایی مواد غذایی یخ زده از این دکمه استفاده کنید. لازم است بدانید که در زمان اجرای این برنامه، باید وزن مواد غذایی منجمد شده را وارد نمایید.
 • Defrosting: این دکمه به معنی یخ زدایی مواد غذایی با ماکروفر می باشد. لازم است بدانید که یخ زدایی به وسیله این دکمه، به صورت خودکار انجام نمی شود. برای آشنایی با پلن های مختلف یخ زدایی دستگاه، لازم است که دفترچه راهنمای فارسی آن را مطالعه کنید.
 • Steam cook: از این دکمه می توانید برای بخار پز شدن مواد غذایی استفاده کنید.
 • Functiom dial: این دکمه در جهت مشخص نمودن نوع عملکرد پخت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • Control dial: این بخش در جهت کنترل زمان پخت، میزان حرارت و وزن و طبقه بندی نوع پخت، می توان از آن استفاده نمود.
 • Micro: این دکمه به معنی قرار دادن دستگاه ماکروفر بر روی حالت گرم کردن غذا می باشد. با در نظر گرفتن دما و ولتاژ به کار گرفته شده برای گرم نمودن غذا، برنامه های این دکمه به 5 حالت تقسیم بندی می شوند.
 • Gril: از این دکمه برای گریل کردن مواد غذایی استفاده می کنند. گریل یکی از بهترین دکمه های تعبیه شده بر روی دستگاه ماکروفر می باشد. چرا که بر اساس حرارتی که ایجاد می کند، نوعی خطوط قهوه ای رنگ بر روی غذا ظاهر خواهد شد.
 • Combi: این دکمه در اغلب ماکروفر ها تعبیه شده است. ماکروفرهایی که دارای این دکمه هستند، با انتقال حرارت به پخت غذا کمک می کنند.
 • Convention: اگر می خواهید از دستگاه ماکروفر خود به عنوان یک فر برقی استفاده کنید، می توانید این دکمه را فشار دهید. برای پخت غذاهای خمیری، پخت کیک و خشک نمودن انواع میوه ها از این دکمه استفاده می شود.
 • Timemenu: شما می توانید با چرخاندن این دکمه، مدت زمان پخت غذا را به صورت دستی تنظیم کنید. با در نظر گرفتن اینکه ماکروفر را در چه سطحی قرار داده اید، باید زمان مناسبی را برای گرم نمودن و یا پخت مواد غذایی مشخص کنید.
 • Sensor cook: برای تنظیم خودکار زمان پخت مواد غذایی در ماکروفر بر اساس نوع و وزن آن ها استفاده می شود.

بررسی معرفی دکمه های ماکروفر

معرفی دکمه های ماکروفر، به طور کلی شامل شناخت و تشریح وظابف و کارایی هر یک از دکمه های تعبیه شده بر روی پنل دستگاه ماکروفر می باشد. در صورتی که می خواهید از دستگاه خود به صورت حرفه ای استفاده کنید و با تمامی قابلیت های آن آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم که پس از مطالعه این مطلب، حتما از دفترچه راهنمای فارسی ماکروفر خود کمک بگیرید. با این کار جزییات بیشتری برای شما مشخص شود.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست