راهنمای استفاده از لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
2 سال پیش

راهنمای خرید ماکروفر

امروزه برندهای مختلفی در زمینه تولید لوازم خانگی برقی از جمله ماکروفر فعالیت دارند. به همین خاطر در زمان خرید این دستگاه، شما با طیف وسیعی از محصولات مختلف مواجه خواهید شد که قطعا سردرگم خواهید ماند! در این مطلب نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی هوم خانه تصمیم دارد راهنمای خرید ماکروفر را برای شما شرح دهد و نکاتی را در این زمینه برای شما یادآور شود. با ما همراه باشید.

نکاتی که باید در زمان خرید ماکروفر در نظر بگیرید

همان طور که پیش تر گفته شد، امروزه شرکت های تولید کننده لوازم خانگی مختلفی، اقدام به تولید و عرضه ماکروفر کرده اند. به همین خاطر راهنمای خرید مایکروفر، برای شناسایی بهترین برند و مدل نیاز می باشد. از این رو در این مطلب نکاتی را در مورد خرید ماکروویو برای شما شرح خواهیم داد تا با اطلاعات کافی این دستگاه را خریداری کنید.

راهنمای خرید ماکروفر توکار

ماکروفر های مختلفی را بازار مشاهده می کنیم که هر کدام دارای ویژگی ها و مزیت های مختلفی می باشند. به همین خاطر راهنمای خرید ماکروویو در این زمان می تواند کمک حال مصرف کننده باشد. اگر  تصمیم دارید که ماکروفر توکار و رو کابینتی را خریداری کنید، نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • مایکروفرهای توکار، داخل دیوار و یا کابینت قرار می گیرند. به همین خاطر باید هم تراز سطح دیوار و یا کابینت باشند.
 • برخی از مدل ها روی فر و یا فر داخل کابینت کار گذاشته می شوند.
 • برخی دیگر از آن ها همان ماکروفر های معمولی می باشند که روی کابینت، میز و یا هر سطح دیگری جای می گیرند.

بودجه خرید مایکروویو را مشخص کنید

این که شما چه مقدار می خواهید برای خرید مایکروفر هزینه کنید، جزو نکات بسیار مهم می باشد. چرا که امکانات و ویژگی های دستگاه های ماکروفر موجود در بازار با یکدیگر متفاوت است و هر چه این امکانات بیش تر باشند، متعاقبا قیمت بیش تری نیز دارند. امکانات زیر از مهم ترین ویژگی هایی است که باید در زمان خرید ماکروفر به آن ها توجه کنید. اما لازم است پیش از هر کاری بودجه خود را مشخص نمایید:

بررسی امکانات اولیه مایکروفر

توجه داشته باشید که پس از مشخص نمودن بودجه خود، باید با کمک راهنمای خرید ماکروفر، با امکانات حداقل این دستگاه آشنا شوید. حتما در زمان بررسی ماکروفر های مختلف، به دنبال دستگاهی باشید که حداقل امکانات را برای شما فراهم کند:

 • پخت مواد غذایی مختلف
 • یخ زدایی
 • گرم کردن مواد غذایی

بررسی ماکروویو های متفاوت با قدرت های متفاوت

نکته دیگری که در راهنمای خرید ماکروفر به آن اشاره شده است، بررسی قدرت دستگاه می باشد. امروزه ماکروفر های مختلفی با قدرت و توان های متفاوتی به بازار عرضه شده اند که باید متناسب ترین آن ها را خریداری کنید:

 • قدرت ماکروفر با وات اندازه گیری می شود.
 • برخی از ماکروفر ها 600 وات و برخی دیگر 1400 وات هستند.

در صورتی که می خواهید پخت مواد غذایی مختلف با ماکروفر را انجام دهید، بهتر است به سراغ دستگاه هایی بروید که قدرت بیش تری دارند.

محل قرار گیری ماکروویو را مشخص کنید

پیش از خرید ماکروفر باید محل قرار گیری آن را مشخص کنید تا دستگاهی بزرگ تر و یا کوچک تر خریداری نکنید:

توجه داشته باشید که محل قرار گیری ماکروفر، باید فضای کافی برای دستگاه داشته باشد. به طور مثال باید از طرفین حداقل 10 سانتی متر و از پشت حداقل 30 سانتی متر فضای آزاد داشته باشد. در غیر این صورت عملکرد ماکروفر با مشکل مواجه خواهد شد.

بررسی نکات مهم در مورد خرید مایکروفر

در صورتی که با مطالعه راهنمای خرید ماکروفر نتوانستید  تمامی سوالات خود را پاسخ دهید، می توانید نکات زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • توجه داشته باشید که بودجه تعیین شده برای خرید ماکروفر، شرط اول برای انتخاب یک ماکروفر مناسب می باشد.
 • فضای داخل آشپزخانه نقش مهمی در انتخاب و خرید دستگاه مایکروفر دارد.
 • امکاناتی مانند کم صدا بودن جزو امکانات اولیه دستگاه محسوب می شود.
 • پیش از این که برای خرید ماکروویو اقدام کنید، حتما نیاز ها و اولویت های خود را مشخص کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست