آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
4 سال پیش

آموزش تعمیرات چای ساز

آموزش تعمیرات چای ساز
0 دیدگاه
زمان مطالعه: 15 دقیقه

در این مقاله به معرفی آموزش تعمیرات چای ساز و مشکلات و ایرادات متداول آن پرداخته ایم، همچنین آموزش نحوه تعمیر و عیب یابی در منزل، نگهداری و نکات ایمنی حین استفاده از چای ساز را به شما آموزش می دهیم.

این مقاله ی آموزشی به منظور معرفی قطعات چای ساز و آشنایی با ایرادات و مشکلاتی که ممکن است در هنگام استفاده با آنها مواجه شوید، تهیه شده است. پس از مطالعه ی آن از حالت مبتدی خارج شده و با موارد تخصصی تری آشنا خواهید شد که در شرایط ضروری، به انجام اقدامات خوبی توسط شما ختم می شود. هر چند این موضوع را بایستی در نظر بگیرید که تعمیر دستگاه چای ساز نیازمند تخصص است. بنابراین استفاده از راهنمایی و همراهی تعمیرکار متخصص را در اولویت کار خود قرار دهید. این موضوع نه تنها تعمیر کامل و بدون نقص دستگاه را به دنبال خواهد داشت، بلکه شما نیز با نحوه ی تعمیر آن آشنا می شوید. مقاله آموزش تعمیرات چای ساز را تا پایان مطالعه کنید تا در جریان زیر و بم عملکرد، ایرادات، راهکارها و نحوه نگهداری این دستگاه ضروری آشنا شوید.

معرفی قطعات و آموزش تعمیر چای ساز

در مقاله آموزش تعمیرات چای ساز، با فرآیند صحیح کار این دستگاه آشنا خواهید شد. پیش از آن لازم است توجه شما را به اجزاء و قطعات این دستگاه کاربردی جلب کنیم. در حال حاضر این دستگاه در انواع و اقسام بدون قوری، استند دار و بالا و پایین تولید و عرضه می شود و مشتریان با توجه به نیازشان آن را خریداری می کنند.

 • در نوع بدون قوری، قوری درون کتری قرار گرفته و چای نیز توسط بخار آب ایجاد شده، دم می کشد.
 • نوع استند دار چای سازها از زیبایی خاصی برخوردارند و می توانید فضای آشپزخانه خود را با آن هماهنگ کنید. همان طور که از اسم آن مشخص است این نوع چای ساز دارای استند می باشد و قوری و کتری بر روی آن قرار می گیرد و استند نقش گرم کن آن را بر عهده دارد.
 • چای ساز بالا و پایین نیز از دو بخش تشکیل می شود و کتری در قسمت پایین قرار گرفته و بر روی آن قوری قرار می گیرد و به کمک بخار آب موجود در کتری، چای موجود در قوری نیز دم می کشد.

مقاله آموزش تعمیرات چای ساز در ادامه شما را با برخی از قطعات اصلی دستگاه آشنا می کند.

 • بدنه چای ساز: یکی از قطعات اصلی دستگاه چای ساز می باشد که در انواع شیشه ای، فلزی و پلاستیکی وجود دارد و با توجه به کیفیت آن ها، میزان ماندگاری آن نیز افزایش می یابد.
 • تایمر چای ساز: این قطعه زمان بندی مناسب برای خاموش شدن دستگاه را در اختیار شما قرار می دهد.
 • صافی چای ساز: صافی یا فیلتر وظیفه رسوب گیری را به عهده دارد. به گونه ای که چه از نوع پلاستیکی باشد و چه از نوع فلزی، از ورود رسوبات به فنجان چای شما جلوگیری می کند و چای شفاف و زلالی را در اختیار شما قرار می دهد.
 • گرم نگهدارنده چای ساز: این قطعه کمک می کند تا دستگاه پس از رسیدن آب به نقطه جوش، همچنان آن را گرم نگه دارد و از سرد شدن آن جلوگیری کند. با کمک این قطعه به دفعات مختلف می توانید از آب جوش استفاده نمایید و لازم نیست مجدداً از ابتدای کار منتظر به جوش آمدن آب شوید.
 • تنظیم کننده دما: این قطعه به شما این امکان را می دهد تا با توجه به شرایط و زمانی که در اختیار دارید، زمان به جوش آمدن آب را تنظیم نمایید. البته دمای پیش فرضی نیز برای دستگاه در نظر گرفته شده است که به صورت معمول تنظیم می شود.
 • نشانگر میزان آب: این قطعه نیز به نوعی نقش راهنما را بر عهده دارد و شما را از میزان آب موجود در مخزن چای ساز مطلع می کند. زمانی که از وجود میزان آب کافی در دستگاه آگاه نیستید آن را چک کرده و مخزن را مجدداً پر و یا دستگاه را خاموش نمایید و از بروز ایراد در آن جلوگیری کنید.

شما در تمام مراحل استفاده از دستگاه، بایستی، اصول و نکات اساسی در نگهداری از چای ساز را رعایت کنید هر چند گاهی علی رغم حساسیت شما در نگهداری از دستگاه، امکان خرابی قطعات آن وجود دارد. اما در این شرایط نیز می توانید از خدمات ارزشمند هوم خانه که در زیر به بخشی از آن اشاره می کنیم، بهره مند گردید.

خدمات هوم خانه در زمینه تعمیر قطعات چای ساز به شرح زیر است:

 • تعمیرات برد الکتریکی چای ساز
 • تعمیرات دکمه قطع و وصل چای ساز
 • تعمیرات سنسور دمای چای ساز
 • تعمیرات المنت های چای ساز
 • تعمیرات ترموستات چای ساز
 • تعمیرات سوکت چای ساز
 • تعمیرات کابل چای ساز
 • تعمیرات قوری چای ساز
 • تعمیرات دسته قوری چای ساز
 • تعمیرات فیلتر و صافی چای ساز

به منظور افزایش اطلاعات شما عزیزان در بخش بعدی این مقاله شما را با ایرادات و مشکلات متداول این دستگاه آشنا خواهیم کرد. پس توصیه می کنیم ما را در بخش بعدی همراهی نمایید.

مشکلات و ایرادات متداول در چای ساز

در صورتی که با روشن نشدن دستگاه چای ساز مواجه شدید و یا هر گونه ایرادی در آن مشاهده کردید که قبلاً رخ نداده است، می تواند به دلیل بروز مشکل در هر کدام از قطعات عنوان شده باشد که در این حالت نیازمند تعمیر و یا تعویض است. یکی از نکات آموزشی که در مقاله آموزش تعمیرات چای ساز به آن اشاره می شود، ایرادات و مشکلات رایج در دستگاه است که به این ترتیب مخاطبان با آن آشنا می شوند. جهت آگاهی از این موارد لازم است نکات زیر را مطالعه کنید.

 • چای ساز روشن نمی شود.
 • با روشن کردن چای ساز، فیوز برق می پرد.
 • چای ساز گرم نمی شود.
 • آب موجود در چای ساز به نقطه جوش نمی رسد.
 • سینی چای ساز گرم نمی شود.
 • دکمه های چای ساز عمل نمی کند.
 • چای ساز رسوب می کند.
 • چای ساز پس از جوش آمدن آب، خاموش نمی شود.
 • چای ساز پیش از جوش آمدن آب، خاموش می شود.

حال که با ایرادات و مشکلات متداول در دستگاه چای ساز آشنا شدید، لازم است راهکارهای رفع مشکل را نیز بیاموزید. ایرادات موجود در دستگاه می تواند به دلایلی نظیر استفاده نامناسب شما از دستگاه، نامناسب بودن جایگاه آن و استفاده مستمر از آن رخ دهد. رفع هر یک از این اشکالات مستلزم انجام اقدامات مهمی است که فرا گرفتن آن برای شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای آشنایی با راهکارهای عملیاتی مناسب، بخش آموزش تعمیرات چای ساز و رفع مشکلات، را مطالعه نموده و به منظور رفع مشکلات و افزایش طول عمر دستگاه، نکات آموزشی آن را به صورت دقیق، رعایت کنید.

آموزش تعمیرات و رفع ایرادات و مشکلات چای ساز

در این بخش از آموزش تعمیرات چای ساز به بیان ایرادات و مشکلات رایج در دستگاه چای ساز می پردازیم.

دلیل روشن نشدن چای ساز چیست؟

اتصالی، وصل نبودن دو شاخه به پریز برق، وجود مشکل در برد دستگاه، قرار نگرفتن مناسب قوری بر روی سینی دستگاه، وجود مشکل در کلید روشن/ خاموش از جمله مشکلاتی است که به روشن نشدن دستگاه چای ساز شما منجر می شود. در ادامه به بیان جزئیات آن می پردازیم. بر اساس آنچه در آموزش تعمیرات چای ساز آمده است، یکی از دلایلی که در روشن نشدن چای ساز نقش دارد، اتصالی و یا نوسان برق می باشد. در شرایطی که با نوسان برق درگیر هستید، به هیچ عنوان دستگاه چای ساز را روشن نکنید، در صورتی که دستگاه را روشن کنید، احتمال سوختگی آن وجود دارد. وسایل الکتریکی شما بایستی به محافظ متصل باشد تا از نوسان شدید و سوختگی ناشی از آن جلوگیری گردد. پیش از روشن کردن دستگاه از اتصال دو شاخه به پریز برق نیز، اطمینان حاصل نمایید چرا که گاهی به دلیل عدم انجام این اقدام، دستگاه روشن نمی شود و نگرانی و اضطراب بسیاری را برای شما به همراه دارد.

آموزش تعمیرات چای ساز یکی دیگر از نکات کلیدی در عدم روشن نشدن دستگاه چای ساز را بروز مشکل در برد آن عنوان می کند. با توجه به حساسیت و ظرافیت موجود در این قطعه، می بایست با دقت و احتیاط بسیار آن را مورد بررسی قرار دهید. پیشنهاد می کنیم در صورت بروز مشکل در این قطعه، از تعمیرکار حرفه ای و با تجربه کمک بگیرید تا ضمن رفع مشکل، مشاوره و راهکار های موثری را پیش پای شما قرار دهد. طراحی دستگاه چای ساز به گونه ای است که پس از انجام اقدامات اولیه نظیر اتصال به پریز برق و قرار گرفتن کامل قوری و کتری در جایگاه خودش، شروع به فعالیت می کند. در هنگام استفاده از دستگاه چای ساز، این موضوع را در نظر بگیرید که اگر قوری را به درستی بر روی آن قرار نداده باشید، ممکن است عاملی برای روشن نشدن دستگاه باشد. بنابراین آموزش تعمیرات چای ساز به شما توصیه می کند، از صحت قرار گرفتن قوری و کتری در جایگاه خود اطمینان پیدا کنید.

دلیل ایجاد صدای ناهنجار چای ساز چیست؟

گاهی در هنگام استفاده از چای ساز، صدای غیر عادی به گوش تان می رسد. این موضوع می تواند به دلیل نو بودن دستگاه باشد. زمانی که برای اولین بار از چای ساز استفاده می کنید، کارکرد دستگاه، اغلب با صدا همراه است. در این حالت جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و پس از چند نوبت استفاده از دستگاه، صدای غیر عادی از بین می رود. البته گاهی به دلیل نو بودن دستگاه و بلا استفاده بودن آن نیست و نوع آلیاژ و قطعه غیر اصل و بدون کیفیتی که در دستگاه نصب شده است، عامل تولید صدا می باشد. در نتیجه در هنگام خرید، اورجینال بودن دستگاه و قطعات داخلی آن را مد نظر قرار دهید.

از دیگر دلایل ایجاد صدا، وجود فاصله بین المنت با بدنه دستگاه می باشد. بر اساس نکات موجود در آموزش تعمیرات چای ساز در هنگام استفاده از دستگاه، از ایجاد ضربه به بدنه بپرهیزید. هر گونه ضربه به دستگاه نه تنها باعث آسیب به بدنه می شود بلکه در ایجاد فاصله بین المنت و بدنه نیز تاثیر گذار است که در نهایت نشانه های آن با تولید صدای ناهنجار، نمود پیدا می کند. گاهی این ضربه از جوشاندن برخی مواد غذایی در درون چای ساز رخ می دهد در نتیجه تمام تلاش خود را در حفظ و نگهداری از دستگاه به کار ببرید.

دلیل سرد بودن چای در چای ساز چیست؟

سرد بودن آب در دستگاه ارتباط مستقیمی با قطعه المنت دارد. در صورتی که المنت دچار نقص و یا خرابی شده باشد، دستگاه نمی تواند آب را گرم نگه دارد. در این مرحله نیازمند حضور یک متخصص است تا کار تعویض قطعه را به نحوه مطلوبی انجام دهد. همان طور که می دانید استفاده از قطعات غیر اصلی، هیچ مشکلی را بر طرف نمی کند در نتیجه با توجه به آموزش تعمیرات چای ساز تعویض و رفع مشکل را به شخصی متخصص و مطمئن واگذار کنید.

دلیل ایجاد رسوب در چای ساز چیست؟

بارها و بارها شاهد وجود رسوب در کف دستگاه چای ساز بوده اید. این موضوع به دلیل استفاده از آب با املاح زیاد می باشد. در آب شهری به دلیل وجود املاح بسیار، امکان ایجاد رسوب وجود دارد در نتیجه از آب تصفیه شده و معدنی استفاده کنید. طبق نکارت آموزشی موجود در دفترچه آموزش تعمیرات چای ساز برای رسوب زدایی هر چند وقت یکبار از ترکیب آب و سرکه و هم چنین جوهر لیمو استفاده کنید.

دلیل خاموش شدن چای ساز پیش از جوش آمدن آب چیست؟

ممکن است با این مشکل مواجه شوید که پیش از آنکه آب به نقطه جوش برسد، چای ساز خاموش شود. وجود رسوب در لوله های بخار دستگاه باعث می شود که دستگاه پیش از موعد خاموش شود. برای رسوب زدایی، لازم است از جوهر لیمو و ترکیب آب و سرکه سفید استفاده کنید. همچنین می توانید از آب تصفیه شده و معدنی استفاده نمایید چرا که به دلیل وجود املاح زیاد در آب شهری، امکان تولید رسوب وجود دارد. اگر پس از بررسی متوجه شدید مشکل از وجود رسوب نیست، طبق آموزش تعمیرات چای ساز سنسور دما را بررسی نمایید.

دلیل عمل نکردن دکمه های چای ساز چیست؟

دکمه ی موجود بر روی چای ساز، وظیفه خاموش و روشن شدن دستگاه را بر عهده دارد. گاهی علی رغم فشردن این دکمه، تغییر خاصی مشاهده نمی کنید و دستگاه روشن و یا خاموش نمی شود. این مشکل می تواند به این دلیل باشد که در معرض مستقیم و بیش از حد بخار و گرما قرار گرفته است و یا آب بر روی آن ریخته شده باشد و کارایی آن از دست رفته باشد. این موضوع نیازمند تعویض دکمه می باشد. در هنگام استفاده از دستگاه اجازه ندهید آب بر روی این دکمه بریزد و چیدمان دستگاه را به گونه ای تنظیم نمایید که فضای بالای آن آزاد باشد و در معرض مستقیم بخار آب قرار نگیرد.

دلیل خاموش نشدن چای ساز پس از جوش آمدن آب چیست؟

تنظیم دما و خاموش شدن دستگاه از طریق سنسور دما صورت می گیرد. حال اگر سنسور دما دچار مشکل شده باشد، نقطه جوش قابل تشخیص نمی باشد و دستگاه نیز پس از جوش آمدن آب، خاموش نمی شود. در این حالت چاره ای به جزء تعویض قطعه سنسور دما ندارید. البته این اقدام بایستی توسط شخصی متخصص صورت گیرد. تعمیرکار در اولین گام این قطعه را بررسی می کند و در صورت خرابی، آن را تعویض می کند. هر چند گاهی تکنسین مربوطه مشکل را از خرابی سنسور نمی داند و انسداد لوله بخار را بررسی نموده و آن را بر طرف می کند. وی از شما می خواهد که با رعایت نکات آموزش تعمیرات چای ساز در هنگام استفاده، درب دستگاه را به درستی ببندید.

دلیل پریدن فیوز برق با روشن شدن دستگاه چای ساز چیست؟

از نکات مهمی که لازم است پیش از استفاده از دستگاه چای ساز رعایت کنید، تنظیم ولتاژ مورد نیاز دستگاه می باشد. در برخی موارد نوع اتصال برق ساختمان شما کوتاه است و امکان برق رسانی وجود ندارد. این موضوع باعث می شود که در هنگام روشن کردن دستگاه، فیوز بپرد. برای رفع مشکل لازم است از برق کار و تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید تا سیستم برق رسانی شما را بهبود ببخشد.

نگهداری و استفاده صحیح از دستگاه چای ساز، از جمله موارد کلیدی است که آموزش تعمیرات چای ساز به آن پرداخته است. مطالعه این مباحث ضروری را از دست ندهید.

آموزش نحوه نگهداری از چای ساز

آموزش تعمیرات چای ساز شما را در بخش نگهداری و استفاده از دستگاه راهنمایی می کند و مشاوره لازم را در اختیار تان قرار می دهد. چگونگی استفاده و شرایط نگهداری از چای ساز، میزان کارکرد این دستگاه و طول عمر آن را تعیین می کند. هر چند استفاده مستمر در طول سال به مرور باعث استهلاک دستگاه می شود اما شیوه نگهداری شما و استفاده اصولی از آن، این استهلاک را به تأخیر می اندازد. موارد زیر را در نگهداری از دستگاه در دستور کارتان قرار دهید.

 • از قرار دادن دستگاه چای ساز در نزدیکی اجاق گاز و یا در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • سیم دستگاه را در مکانی قابل دسترس قرار دهید تا درمواقع ضروری، به آن دسترسی داشته باشید.
 • میزان ولتاژ مورد نیاز دستگاه را قبل از روشن کردن آن، تأمین کنید تا از نوسان و اتصالی جلوگیری گردد.
 • در هنگام نوسان برق، دستگاه را خاموش نمایید.
 • دستگاه را در مکانی قرار دهید که فضای بالای آن بسته نباشد و امکان حرکت بخار آب به بالا فراهم باشد.
 • دستگاه را به طور منظم و مستمر در طول هفته تمیز کنید.
 • به هیچ عنوان از دستگاه چای ساز برای پختن سایر مواد غذایی نظیر تخم مرغ، سیب زمینی و دیگر سبزیجات استفاده نکنید. این کار باعث آسیب جدی به دستگاه می شود.
 • عملکرد دستگاه چای ساز را زیر نظر داشته باشید و اجازه ندهید مخزن دستگاه از آب خالی شود. در صورت استفاده دائم از دستگاه به طور مرتب مخزن را پر از آب کنید.
 • از آب تصفیه و معدنی به جای آب شهری استفاده کنید.
 • پس از پایان استفاده، درب چای ساز را باز بگذارید.
 • در صورت مشاهده رسوب در دستگاه، آن را با جوهر لیمو و مخلوط آب و سرکه سفید، رسوب زدایی کنید.
 • در صورت بروز مشکل در دستگاه، در صورتی که به مسائل فنی آشنایی ندارید، از باز کردن دستگاه و تعمیر به صورت شخصی بپرهیزید.
 • کارت ضمانت و دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نمایید و پس از مطالعه در جای مناسبی نگهداری کنید تا در مواقع ضروری بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.
 • برای خاموش و روشن کردن دستگاه، آسان ترین راه را انتخاب نکنید بلکه به صورت اصولی دکمه خاموش و روشن را فشار دهید.
 • از بیرون کشیدن سیم برق به جای فشرن دکمه خاموش و روشن بپرهیزید.
 • مطمئن شوید دستگاه چای ساز به محافظ برق متصل است تا در هنگام نوسان و قطعی برق، دچار سوختگی و یا خرابی قطعات داخلی نگردد.
 • در صورت خراب شدن قطعه و یا قطعاتی حتماً از قطعات اورجینال و اصلی به عنوان جایگزین استفاده نمایید.
 • در هنگام بروز مشکل برای دستگاه حتماً از راهنمایی و مشاوره نمایندگی تعمیرات معتبر کمک بگیرید.

هوم خانه نمایندگی تعمیرات انواع چای ساز

مقاله آموزش تعمیرات چای ساز با هدف معرفی دستگاه چای ساز، بیان انواع آن، قطعات و اجزای داخلی دستگاه و هم چنین ایرادات و مشکلات و نحوه نگهداری از آن نوشته شده است. مطالعه این مطلبِ جامع که گویای کلیه موارد کلیدی در خصوص استفاده از دستگاه چای ساز است برای همه مخاطبین از افراد مبتدی گرفته تا افراد حرفه ای توصیه می شود. پس از مطالعه این مطلب، با صفر تا صد نگهداری و استفاده از چای ساز آشنا می شوید و در شرایطی که دستگاه دچار مشکل شده است، با مراجعه به آن می توانید بخش قابل توجهی از مشکل را بر طرف نمایید. هر چند پشتیبانی و مشاوره خدمات هوم خانه نیز توصیه می شود.

خدمات در هوم خانه به صورت شبانه روزی و 24 ساعته و بدون وقفه ارائه می شود. وجود شعبه های مختلف آن در نقاط مختلف تهران باعث می شود که نزدیک ترین نمایندگی به محل و منزل خود را انتخاب کنید. این مرکز از تیم مشاوره و فنی متخصص و حرفه ای و با تجربه تشکیل شده است که مشتریان را به صورت کامل پشتیبانی می کند و با حضور در منزل و محل، به ارائه خدمات می پردازند. این اطمینان را می توانید داشته باشید که در این مرکز برای تعمیر و تعویض قطعه، از قطعات اورجینال استفاده می شود و با دریافت کارت ضمانت، از خدماتی که به مدت یک سال به مشتریان تعلق می گیرد، بهره مند می شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست