آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
4 سال پیش

علت کم شدن حرارت ساندویچ ساز

ساندویچ ساز از جمله وسایل برقی منزل است که ممکن است ایرادات متعددی پیدا کند. یکی از این ایرادات نیز کم شدن حرارت آن است. در این مقاله به بررسی علت کم شدن حرارت ساندویچ ساز می‌پردازیم و روش‌های حل آنها را نیز مرور خواهیم کرد. همچنین در حین مقاله به بررسی نکاتی برای استفاده درست از این دستگاه نیز خواهیم پرداخت.

هوم خانه به عنوان نمایندگی تعمیرات ساندویچ در تهران شرایطی برای صرفه‌جویی 75 درصدی هزینه‌ها برای کاربران فراهم نموده است.

در ادامه با ما در هوم خانه همراه بمانید.

چرا حرارت ساندویچ ساز کم شده است؟

کم شدن حرارت ساندویچ ساز به دلایل زیر بستگی دارد:

 • عدم برق رسانی به ساندویچ ساز
 • قفل نشدن درب دستگاه
 • خراب شدن مدار های داخلی
 • معیوب شدن سنسور های حرارتی
 • عمل نکردن سوییچ حرارتی
 • بروز نقص فنی در المنت

عیب‌یابی کم شدن حرارت ساندویچ ساز

بعضی اوقات ممکن است احساس کنید که دستگاه ساندویچ ساز شما حرارت کافی برای درست کردن ساندویچ را ندارد. برای عیب‌یابی کم شدن حرارت ساندویچ ساز باید به موارد زیر توجه کنید:

 • نرسیدن برق به دستگاه علت کم شدن حرارت ساندویچ ساز است.
 • قفل نشدن مناسب درب از دلایل کم شدن حرارت ساندویچ ساز است.
 • خرابی مدارهای داخلی از موانع روشن شدن ساندویچ ساز خواهد بود.
 • خرابی سنسورهای حرارتی هم می‌تواند علت کاهش حرارت ساندویچ ساز باشد.
 • عمل نکردن سوئیچ حرارتی هم می‌تواند دلیلی برای کاهش حرارت ساندویچ ساز باشد.
 • بروز ایراد در المنت از دلایل اصلی کاهش حرارت ساندویچ ساز است.

نرسیدن برق به دستگاه علت کم شدن حرارت ساندویچ ساز

نرسیدن برق به دستگاه می تواند یکی از دلایل کم شدن حرارت ساندویچ ساز باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. در این بخش به بررسی این موضوع می‌پردازیم:

ممکن است به دلایل مختلف برق به ساندویچ ساز نرسد. یکی از این موارد هم خراب شدن پریز برق است. یا ممکن است سیم دو شاخه ساندویچ ساز خراب شده باشد. در هر صورت نرسیدن برق به دستگاه مانع از گرم شدن آن خواهد شد. در این مواقع باید همه اتصالات برقی اعم از فیوز منزل، پریز برق، سیم دو شاخه، سه راهی برق و مواردی از این دست را بررسی کنید تا ایرادی نداشته باشند.

قفل نشدن مناسب درب از دلایل کم شدن حرارت ساندویچ ساز

اگر درب ساندویچ ساز به درستی قفل نمی‌شود؛ می‌توان کم شدن حرارت ساندویچ ساز را به این موضوع احتمال داد.

یکی دیگر از موانعی که می‌تواند گرم شدن ساندویچ ساز را با اختلال روبه‌رو کند، بسته نشدن قفل درب آن است. در صورتی که این قفل ایراد مکانیکی پیدا کرده باشد باید نسبت به تعمیر در و مواقعی هم نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. در صورت نیاز به تعویض هم بهتر است از قطعات فابریک دستگاه استفاده نمایید تا طول عمر آن نیز متعاقباً حفظ شود.

خرابی مدارهای داخلی از موانع گرم شدن ساندویچ ساز خواهد بود

خرابی مدارهای داخلی از دیگر موانع گرم شدن ساندویچ ساز می تواند باشد. مدارهای داخلی، انتقال‌دهنده جریان برق در قطعات مختلف آن هستند. در صورتی که این مدارها خراب شده باشند، جریان برق به خوبی در ساندویچ ساز به جریان نیفتاده و در نتیجه شاهد کم شدن حرارت آن خواهید بود. بررسی ایرادات مربوط به مدارهای داخلی نیاز به تجربه و تخصص و ابزارهای مناسب دارد. برای اینکه بتوانید این خرابی‌ها را رفع عیب کنید؛ می‌توانید از تعمیرکار ساندویچ ساز کمک بگیرید.

خرابی سنسورهای حرارتی علت کم شدن حرارت ساندویچ ساز

خرابی سنسورهای حرارتی هم می‌تواند باعث بروز مشکل کم شدن حرارت ساندویچ ساز باشد. بررسی این موضوع به شرح زیر است:

بروز ایراد در سنسور حرارتی نیز از دیگر عوامل کاهش حرارت در ساندویچ ساز است. سنسور حرارتی قطعه حساسی است. ممکن است اتصالات آن خراب شده و در نتیجه کارکرد آن دست خوش ایراداتی شود. برای رفع این مشکل احتمالا نیاز به تعویض این قطعه خواهید داشت.

عمل نکردن سوئیچ حرارتی دلیلی برای کاهش حرارت ساندویچ ساز

عمل نکردن سوئیچ حرارتی هم می‌تواند دلیلی برای کاهش حرارت ساندویچ ساز باشد. در واقع سوئیچ حرارتی دیگر قطعه‌ای است که در دستگاه ساندویچ ساز در صورت خرابی می‌تواند مانعی برای گرم شدن آن باشد. برای این که این قطعه را نیز تعمیر و عیب‌یابی کنید؛ بایستی تمام قطعات ساندویچ ساز را باز کنید. باز کردن ساندویچ ساز بدون تجربه قبلی می‌تواند چند عیب بزرگ برای شما به دنبال داشته باشد. عیب اصلی در این است که در صورت نداشتن تجربه ممکن است باعث ایجاد آسیب در سایر قطعات آن شوید. از این رو توصیه می‌کنیم این خدمات را از نمایندگی تعمیرات ساندویچ ساز در هوم خانه جویا شوید.

بروز ایراد در المنت از دلایل اصلی کاهش حرارت ساندویچ ساز

بروز ایراد در المنت از دلایل اصلی کاهش حرارت ساندویچ ساز است.  خرابی المنت دستگاه نیز می‌تواند مانعی برای گرم شدن ساندویچ ساز باشد. المنت قطعه‌ای برای گرم کردن در اکثر وسایل برقی است. این قطعه با  گرم شدن می‌تواند باعث بروز گرما در ساندویچ ساز شده و ساندویچ‌های شما را آماده کند و خرابی آن نیز این عملکرد دستگاه را با اختلال روبه‌رو خواهد کرد. برای رفع این عیب نیز چاره‌ای جز تعویض آن نخواهید داشت و برای تعویض المنت با قطعات فابریک می‌توانید از خدمات هوم خانه استفاده کنید.

نتیجه‌گیری از علت کم شدن حرارت ساندویچ ساز در هوم خانه

برای اینکه ایراداتی که دلیل گرم نشدن ساندویچ ساز هستند را در منزل رفع عیب کنید، نیاز به ابزارهایی دارید. هر چند در برخی موارد این مراحل می‌تواند پیچیده باشد؛ اما با استفاده از ترفندهای مندرج در این مقاله می‌توانید نسبت به عیب‌یابی سریع دستگاه اقدام نموده و در صورت لزوم این کار را به تعمیرکار ساندویچ ساز بسپارید.

هوم خانه به عنوان نمایندگی تعمیرات ساندویچ ساز در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون برچسب

در بحث و گفتگوی این مطلب شرکت کنید!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست