تعمیرات لوازم خانگی

تعمیر پلوپز

هوم خانه نمایندگی تعمیرات انواع پلوپز در شمال جنوب شرق و غرب تهران با استفاده از تعمیرکار مجرب، تعمیر پلوپز را با ضمانت نامه معتبر و قطعات اصلی به شما ارائه می نماید.

برندهای مختلف پلوپز در بازار وجود دارد که هریک از آن‌ها دارای خدمات و گارانتی متفاوتی برای ارائه دادن به مشتریان می‌باشند. یکی از راه‌ها برای تعمیر پلوپز و برطرف کردن عیب‌های آن این است که به خدمات نمایندگی پلوپز مراجعه شود. با مراجعه به این نمایندگی می‌توان از گارانتی و خدمات آن استفاده کرد. نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه پلوپز انواع پلوپزهایی که آسیب دیده و معیوب هستند را تعمیر می‌کند. این نمایندگی‌ها دارای کارشناسان حرفه‌ای می‌باشند که در زمینه تعمیر انواع پلوپز از دانش و تجربه کافی برخوردار می‌باشند و دستگاه را با بالاترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر خواهند کرد. تمامی برندهایی که لوازم خانگی آشپزخانه را تولید می‌کنند به تولید پلوپز نیز اقدام کرده‌اند. انواع مختلف پلوپز توسط این شرکت‌ها با داشتن امکانات و قابلیت‌های مختلف طراحی و تولید و به بازار عرضه شده‌اند. تعداد برندهای این دستگاه در بازار زیاد است اما برخی از برندها هستند که نسبت به بقیه شناخته شده تر می‌باشند. خدمات نمایندگی تعمیر پلوپز تمامی برندهای دستگاه را تعمیر خواهد کرد. عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات انواع پلوپز از خدماتی می‌باشند که نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه پلوپز ارائه می‌دهد.

خدماتی که نمایندگی تعمیر پلوپز ارائه می‌دهد

خدماتی را که نمایندگی تعمیر پلوپز در صورت خرابی دستگاه ارائه می‌دهد شامل:

 • المنت پلوپز را تعویض و تعمیر می‌کند.
 • تایمر مکانیکی/ موتوری پلوپز را تعمیر و تعویض می‌کند.
 • دکمه روشن و خاموش کردن پلوپز را تعمیر خواهد کرد.
 • ترموستات، سیم رابط، مدار الکتریکی و لامپ پلوپز را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که لازم باشد آن‌ها را تعویض می‌کند.

مشکلات رایج تعمیر پلوپز و را ه حل‌ های آن

در زیر به برخی از مشکلات و اشکالات رایج در دستگاه پلوپز اشاره می کنیم تا شما با آگاهی از آنها بتوانید مسیر حل مشکل دستگاه خود را سریعتر بپیمایید.

چرا پلوپز روشن نمی‌شود، علت روشن نشدن پلوپز چیست؟

اگر در پریز برق وجود نداشته باشد و یا دوشاخه و سیم رابط دستگاه خراب باشد باعث می‌شود که پلوپز روشن نشود. برای تعمیر پلوپز و برطرف کردن این عیب باید اطمینان حاصل کرد که پریز با سطح الکتریکی دارای 220 ولت اختلاف می‌باشد، ولتمر به ترمینال‌ های اصلی پلوپز متصل شوند و این کاری باید به گونه‌ ای انجام شود که دو شاخه دستگاه به پریز وصل باشد. در صورتی که در تعمیرات پلوپز برق به آن نرسد قطعاً دوشاخه و یا سیم رابط مشکل دارد. ابتدا باید دوشاخه را باز کرد و اگر مشکل از آن نبود برای اینکه بتوان عیب آن را مشخص کرد باید سیم رابط را با استفاده از اهم متر مورد آزمایش و بررسی قرار داد.

اتصالات داخلی پلوپز معیوب می‌باشد: اگر اتصالات داخلی پلوپز دچار مشکل شده باشد برای تعمیر پلوپز باید آن را از برق خارج کرد، صفحه‌ای که در زیر پلوپز قرار دارد را باز کرده و اتصالات آن را بررسی کرد. سیم‌هایی که بر اثر حرارت زیاد سوخته‌اند را عوض کرد و قبل از اینکه در مدار قرار گیرند آن‌ها را به وارنیش مرغوب و باکیفیت مجهز کرد. اگر سیمی در جای خود قرار نگرفته باشد و یا اینکه قطع شده باشد باید دوباره آن را در فیش مربوط به خود قرار داد تا پلوپز شروع به کار کردن کند.

کلید اصلی پلوپز خراب شده است، برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر کلید اصلی پلوپز خراب شود و روشن نشود برای تعمیر آن ابتدا باید آن را از برق خارج کرده و عملکرد صحیح کلید را بررسی کرد. برای اینکه این کار به راحتی و آسانی انجام شود می‌توان اهم متر را مورد استفاده قرار داد. رابط‌ هایی که اهم متر دارند باید به پایه‌های کلید متصل شود و اگر کلید روشن شد عقربه باید منحرف شود و هنگامی که کلید قطع می‌شود به جای اصلی خود برمی‌گردد.

چرا به المنت پلوپز برق نمی‌رسد، برای عیب یابی و تعمیر چه باید کرد؟

هنگامی که به المنت پلوپز برق نمی‌رسد لازم است که برای تعمیر پلوپز صفحه‌ای که در زیر دستگاه قرار گرفته را باز کرد و در حالی که دستگاه به برق متصل می‌باشد با احتیاط و دقت رابط‌های ولت‌متر را به پایه‌های المنت وصل کرد. اگر برق به المنت نرسید ممکن است علت آن این باشد که سیم‌های رابط پاره شده‌اند و یا اینکه سیم نول قطع شده و یا هادی‌ها سوخته باشند.

علت سوختن المنت پلوپز چیست و چرا المنت پلوپز سوخته است؟

اگر هنگام روشن کردن کلید دستگاه لامپ روشن شو اما پلوپز گرمایی را تولید نکند علت آن این است که المنت پلوپز سوخته است. هنگامی که المنت دستگاه پلوپز می‌سوزد گرمایی را در حالی که برق به آن می‌رسد ایجاد نخواهد کرد. در این صورت برای تعمیر پلوپز باید المنت آن را تعویض کرد. برای برق المنت هرگز نباید از فازمتر استفاده کرد زیرا باعث می‌شود نول مصرف کننده قطع شود، هر بار که در مصرف کننده‌ای نول قطع می‌شود هر دو پایه مصرف کننده دارای فاز می‌باشند.

علت سوختن لامپ پلوپز چیست و چرا لامپ پلوپز میسوزد؟

هنگامی که عملکرد پلوپز به گونه‌ای است که بسیار دقیق می‌باشد اما لامپ خبر آن روشن نشود باید لامپ را از مدار خارج کرده و به طور مستقیم آن را به برق 220 ولت متصل کرد و اگر سوخته بود باید آن را تعویض کرد.

چرا برق به لامپ پلوپز نمی‌رسد؟

ممکن است دلیل نرسیدن برق به لامپ این باشد که سیم‌های رابط متصل شده به لامپ دچار مشکل شده باشند در این صورت باید مدار مورد بررسی قرار گیرد و اگر چنین عیبی وجود داشت باید آن را برطرف کرد.

چرا برنج در درون پلوپز می‌سوزد؟

برخی از پلوپزها هستند که به تایمر موتور مجهز می‌باشند. این تایمرها به گونه‌ای طراحی و تنظیم شده‌اند که به طور اتوماتیک پس از مدتی خاموش می‌شوند و کار دستگاه تمام می‌شود. هنگامی که موتور این تایمرها می‌سوزد پس از اینکه ترموستات شروع به کار کردن کرد و برق به آن رسید به طرف نقطه خاموشی برنمی‌گردد و پس از مدتی که ترموستات وصل شد المنت دوباره داغ خواهد شد. این روند ادامه پیدا می‌کند و این باعث می‌شود که برنج بسوزد. باید تایمر را از مدار خارج کرد و با توجه به اینکه ولتاژ کاری آن 110 می‌باشد، برق را وصل کرد. اگر مشکلی نداشته باشد می‌توان صدای عملکرد موتور را شنید و ولوم نیز به طرف نقطه خاموش حرکت خواهد کرد. اگر موتور عمل نکرد باید آن را تعویض کرد.

چرا بدنه پلوپز برق دارد؟

به دو دلیل ممکن است بدنه دستگاه پلوپز برق داشته باشد.

 • سیم‌های رابطی که معیوب هستند به بدنه می‌چسبند. برای تعمیر پلوپز در این مورد باید صفحه زیر پلوپز را باز کرد و کلیه سیم بندی مدار را مورد بررسی قرار داد به دلیل اینکه این کار از پیچیدگی بسیار زیادی برخوردار می‌باشد می‌توان آن را به مهندسین خدمات نمایندگی تعمیر پلوپز سپرد.
 • المنت، ترموستات و یا لامپ خبر دارای اتصال بدنه می‌باشند. اتصال هر یک از قطعات را باید با استفاده از یک چراغ آزمایش و بررسی کرد تا بتوان مشکل مشخص شده را برطرف کرد.

نوع تایمر پلوپز بی متالی است

برای برطرف کردن این عیب باید تمام کنتاکت های اتومات را که به یکدیگر متصل می‌باشند را جدا کرده و سطح کنتاکت ها را با استفاده از یک سمباده‌ای که نرم است تمیز کرد.

چرا تایمر پلوپز به طور اتوماتیک خاموش نمی‌شود؟

هنگامی که تایمر به صورت خودکار خاموش نمی‌شود به این معنی است که موتور تایمر سوخته است. هنگامی که دستگاه دچار چنین مشکلی می‌شود برای تعمیر پلوپز و پیدا کردن راه حل باید به نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه پلوپز مراجعه شود.

 نمایندگی تعمیر پلوپز هوم خانه چه مزایایی دارد؟

 • با مراجعه به نمایندگی هوم خانه برای تعمیر پلوپز و سایر لوازم خانگی می‌توان در وقت، انرژی و هزینه سرویس گیرنده صرف جویی کرد.
 • دستگاه در محل موردنظر سرویس و تعمیر می‌شود.
 • هزینه‌ها و قیمت تعمیر وسایل کاملاً شفاف و مشخص می‌باشد.
 • می‌توان اعتبار هدیه را از نمایندگی دریافت کرد.
 • تعمیر دستگاه از گارانتی یک‌ماهه برخوردار می‌باشد.

 چرا باید تعمیر پلوپز را به نمایندگی هوم خانه بسپاریم؟

مراجعه به نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی یکی از راه‌ هایی است که می‌توان تمامی دستگاه‌ ها را با استفاده از خدمات و گارانتی تعمیر و عیب‌ های آن‌ ها را برطرف کرد؛ اما گاهی اوقات به دلیل اینکه قطعه مورد نیاز وجود ندارد و یا اینکه باید برای تعمیر وسیله در صف طولانی قرار گرفت تا پایان زمان گارانتی باید زمان زیادی را برای تعمیر دستگاه منتظر ماند و همچنین برای بردن دستگاه به نمایندگی باید خودمان آن را به تعمیرگاه ببریم و پس از اینکه تعمیر شد باید پیگیری‌هایی که لازم می‌باشند را انجام داده و دستگاه را تحویل گرفت. یکی دیگر از راه حل‌ ها برای تعمیر پلوپز در انواع مختلف این است که از نمایندگی هوم خانه استفاده شود. اگر دستگاه به تعویض قطعه نیاز داشته باشد نمایندگی هوم خانه بهترین و باکیفیت ترین قطعات را برای تعویض مورد استفاده قرار خواهد داد و پس از تعمیر پلوپز تست‌های لازم را برای اینکه از درستی عملکرد آن اطمینان حاصل شود انجام خواهد داد. نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه هوم خانه تمامی لوازم خانگی را با برندهای مختلف تعمیر می‌کند. تعمیر پلوپز با برندهای پارس خزر، ناسیونال، تفال، مولینکس و هاردستون را می‌توان به نمایندگی هوم خانه سپرد.

تعمیر پلوپز در مرکز تهران

یوسف آباد , فاطمی , گیشا , امیر آباد , شهرآرا , مطهری , عباس آباد و…

تعمیر پلوپز در شمال تهران

نیاوران , زعفرانیه , ولنجک , الهیه , جردن , انرزگو , پاسداران , دروس , شریعتی , دولت , ظفر , میرداماد , هروی و …

تعمیر پلوپز در جنوب تهران

انقلاب , آزادی , جمهوری , نازی آباد , حافظ , امام خمینی , ولیعصر و …

تعمیر پلوپز در شرق تهران

تهرانپارس , نارمک , رسالت , سید خندان , فرجام , پیروزی , حکیمیه , لواسانات و …

تعمیر پلوپز در غرب تهران

آریاشهر , آیت الله کاشانی , اشرفی اصفهانی , پونک , شهران , جنت آباد , ستاری , اکباتان , تهرانسر و …

3.7/5 - (3 امتیاز)


در بحث و گفتگوی این مطلب شرکت کنید!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست