راهنمای استفاده از لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
2 سال پیش

نکات ایمنی استفاده از چرخ گوشت

اگر شما هم یکی از مصرف کنندگان دستگاه چرخ گوشت هستید و نیاز دارید نکاتی در زمان استفاده از آن را بدانید، این مطلب را از دست ندهید. هوم خانه به شما یاری خواهد داد تا تمامی نکات ایمنی استفاده از چرخ گوشت را رعایت کنید. هم چنین نکاتی در رابطه با نگهداری از چرخ گوشت برای شما بازگو خواهد شد که می توانید به کمک آن ها به طول عمر مفید دستگاه خود بی افزایید. با هوم خانه همراه باشی

کاربران گرامی؛ چنانچه تجربه و یا نظر به خصوصی در مورد نکات مهم استفاده از چرخ گوشت دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر و یا پرسش خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین هوم خانه بپردازید.

نکات ایمنی در استفاده از چرخ گوشت

نکات ایمنی استفاده از چرخ گوشت به طور کلی شامل مواردی می شود که با رعایت آن ها می توانید مانند یک کاربر حرفه ای از دستگاه خود استفاده کنید. هوم خانه در ادامه به صورت کامل نکاتی را در رابطه با استفاده از چرخ گوشت برای شما شرح خواهد داد. با ما همراه باشید.

آیا ابعاد گوشت و عدم وجود استخوان و پوست جزء نکات ایمنی در استفاده از چرخ گوشت می باشد؟

توجه داشته باشید که عوامل مختلفی جزء نکات ایمنی در استفاده از چرخ گوشت می باشند که به شما توصیه می کنیم برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه خود آن ها را رعایت کنید:

 • در زمان چرخ کردن گوشت ها، قطعات آن را تا جایی که امکان دارد، خرد کنید.
 • توجه داشته باشید که باید با حداقل فشار به چرخ گوشت، گوشت را به وسیله گوشت کوب در داخل حلزونی فشار دهید.
 • در زمان انتخاب قطعات گوشت، برای رعایت نکات در استفاده از چرخ گوشت، حتما به سراغ قسمت هایی بروید که فاقد استخوان، رگ و پوست می باشند.

چه موادی را برای رعایت نکات ایمنی در استفاده از چرخ گوشت در این دستگاه چرخ کنیم؟

نکات استفاده از چرخ گوشت، چندین نکته بسیار ساده را شامل می شوند که شما می توانید با کمک آن ها از برور آسیب های احتمالی به دستگاه جلوگیری کنید:

 • در زمان رعایت نکات در استفاده از چرخ گوشت، حتما پس از هر 10 دقیقه استفاده به آن استراحت دهید.
 • تحت هیچ شرایطی چرخ گوشت را به صورت خالی روشن نگه ندارید. این کار باعث بالا رفتن دور موتور شده و گرما و فرسایش زیادی تولید می کند.
 • از چرخ کردن پیاز و سیب زمینی به همراه گوشت ها به شدت خودداری کنید. این کار باعث نفوذ آب به قطعات داخلی چرخ گوشت خواهد شد.
 • در صورتی که در تیز کردن تیغه ها مهارت کافی ندارید، می توانید با نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت تماس بگیرید و یا از تکنسین های هوم خانه کمک بگیرید.
 • حتما دستگاه چرخ گوشت را در محیطی کاملا خشک و با دمایی مناسب نگهداری کنید.
 • در صورتی که می خواهید بیش از 2 کیلو گوشت را به وسیله چرخ گوشت چرخ کنید، حتما هر چند دقیقه یک بار به موتور دستگاه استراحت دهید.
 • از وارد کردن فشار بیش از اندازه به گوشت کوب، خودداری کنید.
 • تیغه چرخ گوشت باید به صورت مستمر هر 3 ماه یکبار تیز شود.
 • پس از اتمام کار با چرخ گوشت، برای رعایت نکات استفاده از چرخ گوشت، حتما تمامی اجزای دستگاه را با آب گرم و مایع ظرفشویی به خوبی شست و شو دهید.

چند نکته ایمنی برای استفاده از چرخ گوشت

در این بخش از مطلب، چند نکته کلیدی را برای رعایت نکات استفاده از چرخ گوشت برای شما بیان خواهیم نمود:

 • بچه ها به کار چرخ گوشت علاقه مند می باشند، به همین خاطر در زمان استفاده از دستگاه، حتی در صورت ضروری بودن کار پیش امده، نباید اجازه دهید تا کودک شما با چرخ گوشت روشن و یا خاموش تنها بماند.
 • گوشت کوب چرخ گوشت را پس از هر بار وارد کردن، در قیف باقی بگذارید.
 • زمانی که تمامی قطعات چرخ گوشت را به خوبی تمیز کردید، آن ها را با دقت خشک کنید و مجدد آن ها را به یکدیگر متصل کنید. سپس با نایلونی تمیز آن ها را بپوشانید و در محیطی خشک قرار دهید. چرا که جانوران کوچک می توانند به راحتی در قطعات چرخ گوشت نفوذ کنند و در زمان استفاده از دستگاه، گوشت را مسموم کنند.

بررسی نکات ایمنی استفاده از چرخ گوشت

به طور کلی نکات ایمنی استفاده از چرخ گوشت شامل مواردی می شود که می تواند از شما یک کاربر حرفه ای بسازد. توجه داشته باشید که رعایت تمامی نکات استفاده از چرخ گوشت گفته شده در این مطلب می تواند به شما در استفاده از این دستگاه کمک کند. همین طور از بروز خطرات احتمالی جلوگیری نموده و به شما یاری خواهد داد تا از آسیب های غیرمنتظره به دستگاه جلوگیری کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست