آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
1 سال پیش

علت به جوش نیامدن چای ساز

علت به جوش نیامدن چای ساز
0 دیدگاه
زمان مطالعه: 6 دقیقه

در این مقاله قصد داریم به علت به جوش نیامدن چای‌ساز و روش‌های تعمیر آن از زبان تعمیرکار نمایندگی بپردازیم. چای‌ساز یک وسیله بسیار پر کاربرد در میان کاربران است که به دلیل نوع کارکردی که دارد اکنون در هر خانه یکی از آنها را مشاهد می‌کنیم. سرعت بالا چای‌ساز در به جوش آوردن آب باعث می‌شود تا در وقت کاربران صرفه‌جویی شود. از این رو  افراد زیادی از این دستگاه استفاده می‌نمایند؛ اما خراب شدن قطعات در این دستگاه باعث می‌شود تا آب در دستگاه جوش نیاید. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

 هوم خانه به عنوان نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در تهران شرایطی برای صرفه‌جویی 75 درصدی هزینه‌ها برای کاربران فراهم نموده است

در ادامه با ما در هوم خانه همراه بمانید.

عیب‌یابی به جوش نیامدن چای‌ساز از زبان تعمیرکار نمایندگی

عیب‌یابی به جوش نیامدن چای‌ساز از زبان تعمیرکار نمایندگی نشان می‌دهد که دو عامل زیر باعث می‌شوند تا این عیب در دستگاه شما به وجود آید:

  • خرابی المنت علت به جوش نیامدن چای‌ساز
  • ایرادات اتصالات المنت از دلایل به جوش نیامدن چای‌ساز

در ادامه به روشهای تعمیر ایرادات چای‌ساز که توسط تعمیرکار نمایندگی  جمع‌آوری شده؛ پرداخته‌ایم تا از این طریق در صورت نیاز بتوانید در منزل اقدام به تعمیر این ایرادات پرداخته و دوباره دستگاه خود را مانند روز اول در اختیار داشته باشید.

دلایل خرابی المنت در چای‌ساز از زبان تعمیرکار نمایندگی

المنت قطعه‌ای در چای‌ساز است که جریان الکتریکی وارد شده به چای‌ساز را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند. از این رو برای اینکه المنت کارکرد خود را در چای‌ساز داشته باشد بایستی حتماً انرژی الکتریکی به آن برسد. از این رو تمام ایراداتی که می‌توانند دلیل بر عدم نرسیدن جریان برق به المنت شما باشند، نیز از دلایل به جوش نیامدن آب در چایی‌ساز هستند. با این حال دو عامل اصلی در خرابی المنت چای‌ساز نقش ایفا می‌کنند. ممکن است خود المنت دستگاه شما سوخته باشد. دلایل زیادی مانند نوسانات جریان برق یا داغ شدن چای‌ساز و یا خراب شدن سنسور حرارتی می‌توانند باعث شوند تا این ایراد در المنت دستگاه شما به وجود آید. در این مواقع چاره‌ای به جز تعویض المنت دستگاه نخواهید داشت. همچنین ایراد دومی که در المنت به وجود می‌آید خرابی اتصالات آن است. در ادامه به بررسی هر دوی این موارد در المنت چای‌ساز می‌پردازیم.

خرابی المنت علت به جوش نیامدن چای‌ساز

اگر المنت دستگاه شما خراب شده باشد؛ ابتدا باید این قطعه را تست کنید. برای تست کردن نیاز به اهم‌متر خواهید داشت. دو طرف ترمینال المنت را از دستگاه چای‌ساز خود جدا کرده و آن را به اهم‌متر وصل کنید. در صورتیکه المنت دستگاه شما هنوز سالم باشد، اهم‌متر باید عدد 27 اهم را نشان دهد. در غیر این صورت المنت دستگاه خراب شده و یا سوخته است. در چنین مواردی حتماً باید نسبت به تعویض المنت چای‌ساز خود اقدام نمایید.

ایرادات اتصالات المنت از دلایل به جوش نیامدن چای‌ساز

در مواقعی هم ممکن است خود المنت ایرادی پیدا نکرده باشد و تنها اتصالات آن خراب شده باشد. در صورت خراب شدن اتصالات المنت جریان الکتریکی به این اطمینان رسیده و در نتیجه المنت گرما تولید نمی‌کند. برای اینکه بتوانید اقدام به رفع این عیب در دستگاه خود کنید باید آن را باز کرده و اتصالات مربوط به المنت را چک کنید. خراب شدن این اتصالات ممکن است به دلیل پوسیدگی آنها باشد. با تعویض اتصالات پوسیده و خراب می‌توانید دوباره دستگاه خود را مانند روز اول استفاده نمایید. برای تعویض اتصالات پوسیده المنت خود احتمالاً نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات چای‌ساز خواهید داشت.

ویژگی‌های المنت چای‌ساز

المنت چای‌ساز یک المنت الکتریکی گرمایی است. این المنت از یک سیم دارای مقاومت الکتریکی تشکیل شده است که عبور جریان الکتریکی از آن باعث تولید گرما می‌شود. بیشتر المنت‌ها در چای‌ساز از جنس نیکل و کروم هستند. این مواد مقاومت الکتریکی بسیار بالایی داشته و عبور جریان برق برای مدت طولانی ایرادی در آن به وجود نمی‌آورد. المنت‌های به کار رفته در تولید چای‌ساز‌های امروزی دارای قدرت و شرایط مختلفی هستند که بسته به برند و مدل این دستگاه طول عمر مختلفی نیز دارند.

نتیجه‌گیری از علت به جوش نیامدن چای‌ساز در هوم خانه

طبق گفته‌های بالا و نتیجه‌گیری از آنها دریافتیم که جوش نیامدن چای‌ساز دو ایراد اصلی زیر را نشان می‌دهد:

  • خرابی المنت علت به جوش نیامدن چای‌ساز
  • ایرادات اتصالات المنت از دلایل به جوش نیامدن چای‌ساز

در این مقاله به بررسی هر دوی این ایرادات در چای‌ساز پرداختیم. همچنین روش‌های رفع و تعمیرات آنها را نیز از زبان تعمیرکار نمایندگی بیان کردیم. البته با توجه به اینکه تعمیر المنت و یا تعویض آن نیاز به تخصص و تجربه دارد، در صورتی که در این امر تجربه لازم را نداشته باشید ممکن است با باز کردن چای‌ساز باعث بروز ایرادات بیشتر در آن شوید. از این رو در این مواقع بهتر است از تعمیرکار چای‌ساز کمک بگیرید.

هوم خانه به عنوان نمایندگی تعمیرات چای‌ساز در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن است.

4/5 - (1 امتیاز)

بدون برچسب

در بحث و گفتگوی این مطلب شرکت کنید!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست