راهنمای خرید لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
3 سال پیش

راهنمای خرید اجاق گاز

راهنمای خرید اجاق گاز
0 دیدگاه
زمان مطالعه: 15 دقیقه

در راهنمای خرید اجاق گاز به بررسی معیارهای مهم خرید این دستگاه اعم از جنس بدنه، نوع اجاق گاز، کیفیت ساخت، قابلیت ها و سایر موارد مربوط به این دستگاه می پردازیم. برای خرید اجاق گاز دقت به این نکات می تواند بهترین شرایط را برای کاربران رقم بزند. پس اگر برای خرید اجاق گاز برای جهیزیه نیاز به انتخاب این دستگاه دارید و یا اجاق گاز منزل شما قدیمی شده و موقع تعویض آن فرا رسیده است، بایستی با استفاده از این معیارها به انتخاب بهترین مدل برای خود بپردازید.

در ادامه با هوم خانه همراه بمانید.

راهنمای خرید بهترین اجاق گاز

راهنمای خرید بهترین اجاق گاز به شرح زیر می باشد:

در راهنمای خرید بهترین اجاق گاز سعی داریم تا معیارهای مهم خرید این دستگاه را با هم مرور کنیم. بررسی معیار ها باعث می شود تا شما بتوانید حتی بدون تجربه نیز اطلاعات کافی و لازم برای انتخاب بهترین اجاق گاز را پیدا کرده و از این طریق بهترین شرایط در هنگام خرید برای خود رقم بزنید. اینکه برند ایرانی بخریم یا خارجی و یا دقیقاً چه نوع اجاق گازی می تواند بهترین کارایی را برای خانواده شما به دنبال داشته باشد تنها نیاز به بررسی پارامترهای مهم مربوط به این دستگاه دارد.

بررسی انواع اجاق گاز در زمان خرید

بررسی انواع اجاق گاز در زمان خرید به شرح زیر می باشد:

 • اجاق گاز گازی
 • اجاق گاز گازی
 • اجاق گاز مبله یا فردار
 • اجاق گاز توکار
 • اجاق گاز رومیزی
 • اجاق گاز 5، 4 یا 6 شعله

راهنمای خرید اجاق گاز گازی

نکات مربوط به خرید اجاق گاز گازی به شرح زیر می باشد:

معمول ترین نوع اجاق گاز مورد استفاده در میان خانواده ها اجاق گاز گازی است. این نوع اجاق گاز به گاز شهری وصل شده از این طریق انرژی لازم برای پخت و پز در آن فراهم می‌شود. البته باید یادآور شویم که اجاق گاز گازی را می توانید در انواع بسیار مختلفی تهیه کنید. استفاده از این اجاق گاز باعث بهینه سازی در مصرف انرژی نیز می شود.

راهنمای خرید اجاق گاز برقی

نکات مربوط به خرید اجاق گاز برقی به شرح زیر می باشد:

یکی دیگر از انواع اجاق گاز که در هنگام خرید میتوانید از آن استفاده کنید، اجاق گاز برقی است. این دستگاه برای تامین انرژی مورد نیاز خود برای پخت و پز غذاها از انرژی برق استفاده می کند. استفاده از اجاق گاز برقی مزیتها و معایب خاص خود را دارد. سرعت بالای تخته گاز یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این اجاق گاز است و افزایش بسیار بالای میزان مصرف انرژی نیز مهمترین عیب استفاده از اجاق گاز برقی محسوب می شود.

راهنمای خرید اجاق گاز مبله یا فردار

نکات مربوط به خرید اجاق گاز مبله یا فردار به شرح زیر می باشد:

کاربران و خانواده هایی که به دنبال تهیه اجاق گاز همراه با فر هستند می توانند از انواع اجاق گاز مبله یا فردار استفاده کنند. استفاده از این نوع جایگاه طرفداران بسیار زیادی داشته و سال‌های قبل کاربران ایرانی نیز با برندهای مختلف داخلی و خارجی اجاق گاز مبله یا فردار را نیز به منزل خود برده اند.

راهنمای خرید اجاق گاز توکار

نکات مربوط به خرید اجاق گاز توکار به شرح زیر می باشد:

نوع دیگری از اجاق گازها که می تواند تمام نیازهای شما را در زمینه پخت و پز انواع غذاها تامین نماید اجاق گاز توکار است. این اجاق گاز هیچ نماد بیرونی به جز صفحه پخت و پز آن داشته و برای خانه هایی که کابینت های زیادی دارند می‌تواند بهترین گزینه باشد.

راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی

نکات مربوط به خرید اجاق گاز رومیزی به شرح زیر می باشد:

همچنین یکی دیگر از انواع اجاق گازهایی که در سال‌های اخیر استفاده از آن بسیار رایج شده است، اجاق گاز رومیزی است. اجاق گاز رومیزی بسیار جمع و جور و البته زیبا است. کاربران و خانواده هایی که در هنگام پخت و پز استفاده بسیار زیادی از فر دارند، در صورت تهیه اجاق گاز رومیزی بایستی به صورت جداگانه اقدام به خرید فر نمایند.

راهنمای خرید اجاق گاز 5، 4 یا 6 شعله

نکات مربوط به خرید اجاق گاز 5، 4 یا 6 شعله به شرح زیر می باشد:

همچنین یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید اجاق گاز باید به آن دقت داشته باشید میزان و تعداد شعله های موجود بر روی اجاق گاز است. در حال حاضر اکثریت اجاق گازهای موجود در بازار در انواع ۴ یا ۵ و یا ۶ شعله موجود هستند. بسته به تعداد خانواده و میزان مصرف اجاق گاز می توانید به انتخاب یکی از این انواع دست بزنید.

معیارهای خرید اجاق گاز

معیارهای خرید اجاق گاز به شرح زیر می باشد:

 • بررسی جنس دستگاه در راهنمای خرید اجاق گاز
 • بررسی زیبایی و طراحی ظاهری اجاق گاز در هنگام خرید
 • بررسی کیفیت ساخت اجاق گاز در هنگام خرید
 • بررسی اندازه اجاق گاز در هنگام خرید
 • بررسی توان حرارتی اجاق گاز در هنگام خرید
 • بررسی سهولت نصب اجاق گاز در زمان انتخاب
 • بررسی قیمت دستگاه در راهنمای خرید اجاق گاز
 • بررسی گارانتی دستگاه در راهنمای خرید
 • بررسی قابلیت ها و امکانات اجاق گاز در هنگام خرید

بررسی جنس بدنه دستگاه در راهنمای خرید اجاق گاز

بررسی جنس بدنه دستگاه در راهنمای خرید اجاق گاز به شرح زیر می باشد:

یکی از مهمترین و اولین نکاتی که در هنگام خرید اجاق گاز باید به آن دقت داشته باشید، جنس بدنه دستگاه است. برخی از کاربران به تصور اینکه جنس بدنه تاثیر خیلی زیادی روی استفاده از این دستگاه ندارد، برای کم کردن هزینه های خود به دنبال دستگاه هایی با بدنه های ضعیف رفته و از این طریق شرایط مناسبی برای خود فراهم نمی آورند. باقی ماندن چربی ها و مواد غذایی یکی از معضلات بسیار بزرگی است که می تواند بدنه اجاق گاز شما را تحت تاثیر قرار داده و کیفیت آن را از بین ببرد. در حال حاضر اجاق گاز ها را میتوانید در بدنه های تمام استیل، نیمه استیل، شیشه و برخی مواد مصنوعی تهیه کنید. فاده از اجاق گازهای با بدنه‌ای استیل می‌تواند بهترین شرایط را برای شما در هنگام استفاده فراهم آورد.

بررسی زیبایی و طراحی ظاهری اجاق گاز در هنگام خرید

بررسی زیبایی و طراحی ظاهری اجاق گاز در هنگام خرید به شرح زیر می باشد:

اجاق گاز از جمله وسایل خانگی است که تاثیر بسیار زیادی روی دکوراسیون آشپزخانه شما خواهد داشت. از این رو در هنگام خرید این دستگاه تنها باید به زیبایی ظاهری آن نیز دقت داشته باشید.

بررسی کیفیت ساخت اجاق گاز در هنگام خرید

بررسی کیفیت ساخت اجاق گاز در هنگام خرید آشپزخانه به شرح زیر می باشد:

یکی از مهمترین نکات خرید اجاق گاز بررسی کیفیت ساخت دستگاه در هنگام خرید است. واقعیت این است که حتی با استفاده از بهترین متریال نیز با یک کیفیت ساخت ضعیف می تواند منجر به تولید دستگاهی بی کیفیت شود. برای این منظور حتما باید از برندهای معتبر و شناخته شده تولید اجاق گاز استفاده کنید. استفاده از از خط تولید کاملا مکانیزه یکی از نکاتی است که می تواند منجر به تولید اجاق گازهای با کیفیت بالا شود.

بررسی اندازه اجاق گاز در هنگام خرید

بررسی اندازه اجاق گاز در هنگام خرید آشپزخانه به شرح زیر می باشد:

در هنگام خرید اجاق گاز حتما به اندازه آن نیز دقت داشته باشید. برای خرید این دستگاه به فضای موجود در آشپزخانه خود دقت کنید تا محصولی متناسب با فضای موجود تهیه نموده باشید.

بررسی توان حرارتی اجاق گاز در هنگام خرید

بررسی توان حرارتی اجاق گاز در هنگام خرید آشپزخانه به شرح زیر می باشد:

توان حرارتی یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید اجاق گاز باید به آن دقت کنید. مخصوصاً برای اجاق گازهای که دارای فر نیز هستند توان حرارتی بالا می تواند شرایط بسیار ایده‌آل را در هنگام پخت و پز برای شما به دنبال داشته باشد.

بررسی سهولت نصب اجاق گاز در زمان انتخاب

بررسی سهولت نصب اجاق گاز در زمان انتخاب آشپزخانه به شرح زیر می باشد:

ساده بودن مراحل نصب اجاق گاز یکی دیگر از نکاتی است که می تواند در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر اجاق گاز های به روز به قدری مراحل نصب ساده‌ای دارد که حتی تعمیرکار نمایندگی را نیز برای این منظور اعزام نمی کنند.

بررسی قیمت دستگاه در راهنمای خرید اجاق گاز

بررسی قیمت دستگاه در راهنمای خرید اجاق گاز به شرح زیر می باشد:

قیمت دستگاه از جمله مهم ترین نکاتی است که می تواند در انتخاب اجاق گاز تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. با توجه به اینکه شما به انواع برندهای داخلی و خارجی در هنگام خرید اجاق گاز دسترسی دارید می توانید با توجه به بودجه مورد نظر خود اقدام به تهیه و انتخاب آن نمایید.

بررسی گارانتی دستگاه در راهنمای خرید

بررسی گارانتی دستگاه در راهنمای خرید به شرح زیر می باشد:

حتماً در هنگام خرید دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظر شما دارای گارانتی میباشد. گارانتی گارانتی می تواند تا حدودی خیال شما را از بابت خرید یک دستگاه با کیفیت و مناسب راحت نماید. همچنین دقت کنید که گارانتی ارائه شده همراه دستگاه از طرف شرکت معتبر و شناخته شده باشد.

بررسی قابلیت ها و امکانات اجاق گاز در هنگام خرید

بررسی قابلیت ها و امکانات اجاق گاز در هنگام خرید به شرح زیر می باشد:

 • ترموکوپل یکی از قابلیت هایی است که در هنگام خرید اجاق گاز می تواند از نظر ایمنی شرایط بهتری را برای شما رقم بزند.
 • جنس شبکه اجاق گاز نیز باید از نوع چدنی باشد.
 • بررسی استانداردهای روی محصول هم از نکات مهم خرید این دستگاه است.
 • فندک اتوماتیک از دیگر قابلیت های موجود در اجاق گاز ها است.
 • داشتن صفحه نمایش هم می تواند انتخاب بهتری برای شما رقم بزند.

نکات مهم در هنگام خرید اجاق گاز

نکات مهم در هنگام خرید اجاق گاز به شرح زیر می باشند:

 • در هنگام خرید اجاق گاز دقت کنید که شعله های آن در اندازه های مختلف می باشد.
 • ایمنی بالا یکی دیگر از نکات مهمی است که در هنگام خرید اجاق گاز باید به آن دقت داشته باشید.
 • امکان تراز کردن ساده را نیز در نظر بگیرید.
 • به فضای داخلی اجاق گازهای نیز دقت کنید.

خرید اجاق گاز ارزان قیمت

بررسی خرید اجاق گاز ارزان قیمت به شرح زیر می باشد:

در حال حاضر امکان خرید انواع اجاق گاز با تنوع قیمتی بسیار بالا از ۵۰۰ هزار تومان تا ۵۰ میلیون تومان در بازار فراهم آمده است. کاربران باید دقت داشته باشند که در هنگام خرید این دستگاه نباید تنها به صرف پایین بودن قیمت انتخاب نمایند. بسیاری از برندهای با کیفیت و درجه یک ارائه دهنده این خدمات دستگاه های با کیفیت خود را با قیمت مناسب عرضه داشته اند که شما میتوانید با انتخاب آنها هم خرید ایده آلی از نظر کیفیت داشته باشید و هم از نظر قیمت نیز شرایط خوبی برای خود رقم بزنید.

اجاق گاز خوب چی بخریم؟

مطمئناً همه شما در هنگام خرید با سوال اجاق گاز خوب چی بخریم رو به رو هستید. واقعیت این است که این انتخاب به شدت منوط به بررسی تمام معیارهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم دارد. در غیر این صورت شما هرگز نخواهد توانست دستگاه مناسب را انتخاب کنید. انتخاب از میان بهترین برندها و بدون بررسی معیارهای بالا ممکن است هزینه های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. عدم بررسی معیارهای بالا در دستگاههای با قیمت مناسب نیز ممکن است خرید اشتباهی برای شما رقم بزند.

اجاق گاز خارجی بخریم یا ایرانی؟

یکی دیگر از سوالات و پرسش های بسیار تکراری که در میان کاربران رواج پیدا کرده است، انتخاب میان اجاق گاز خارجی یا ایرانی است. در حال حاضر برندهای داخلی نیز با کیفیت بالا اقدام به تولید و ارائه اجاق گازها نموده اند. برندهای خارجی بسیار معتبری نیز در بازار ایران فعالیت دارند. واقعیت این است که در صورت عدم دقت به نکات ارائه شده در این مقاله شما در هر دو صورت ممکن است با خسران روبرو شوید. زیرا هم برندهای خارجی با کیفیت و هم برندهای داخلی بی کیفیت در داخل بازار ایران محصولاتی را ارائه نموده اند. از این رو تنها به صرف ایرانی و یا خارجی بودن محصول نباید اقدام به خرید دستگاه مورد نظر نمایید.

معرفی بهترین مارک اجاق گاز

معرفی بهترین مارک اجاق گاز به شرح زیر می باشد:

راهنمای خرید اجاق گاز سامسونگ

 • برند شناخته شده
 • کیفیت ساخت فوق العاده بالا
 • استفاده از فناوری های مدرن
 • طراحی ظاهری زیبا و مدرن
 • قیمت بالا
 • تنوع در مدل ها

راهنمای خرید اجاق گاز بوش

 • استفاده از متریال ساخت با کیفیت
 • کیفیت ساخت عالی
 • استفاده از فناوری های مدرن
 • طراحی زیبا
 • قیمت بالا
 • ماندگاری و طول عمر بالا
 • ایمنی حداکثری

راهنمای خرید اجاق گاز اخوان

 • تنوع مدل های کم
 • کیفیت ساخت مناسب
 • زیبایی در طراحی
 • خدمات پس از فروش
 • گارانتی دستگاه
 • قیمت مقرون به صرفه

راهنمای خرید اجاق گاز استیل البرز

 • وجود قطعات یدکی
 • قیمت مناسب
 • طراحی زیبا
 • کیفیت ساخت مناسب
 • در مدل های مختلف

هوم خانه مرکز تخصصی تعمیرات اجاق گاز

خدمات هوم خانه مرکز تخصصی تعمیرات اجاق گاز به شرح زیر می باشد:

هوم خانه به عنوان تعمیرگاه مجاز مرکزی و نمایندگی رسمی تعمیرات اجاق گاز بیش از ۵۰ سال در زمینه تعمیرات این دستگاه سابقه داشته و در حال حاضر این خدمات را با بهترین کیفیت و ضمانت در اختیار کاربران قرار می دهد. با استفاده از خدمات تعمیر اجاق گاز در نمایندگی هوم خانه می توانید خیال خود را از بابت کیفیت دستگاه خود بعد از انجام خدمات راحت سازید.

هوم خانه به عنوان نمایندگی تعمیرات اجاق گاز در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن در محل می باشد.

4/5 - (1 امتیاز)

بدون برچسب

در بحث و گفتگوی این مطلب شرکت کنید!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست