آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آخرین بروزرسانی
4 سال پیش

آموزش تعمیرات اسپرسو ساز

در این مقاله به معرفی آموزش تعمیرات اسپرسوساز و مشکلات و ایرادات متداول آن پرداخته‌ایم، همچنین آموزش نحوه تعمیر و عیب‌یابی در منزل، نگهداری و نکات ایمنی حین استفاده از اسپرسوساز را به شما آموزش می‌دهیم.

 هوم خانه به عنوان نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز در تهران شرایطی برای صرفه‌جویی 75 درصدی هزینه‌ها برای کاربران فراهم نموده است.

آنچه در سرفصل های آموزش تعمیرات اسپرسو ساز مطالعه خواهید کرد شامل: معرفی و آموزش تعمیرات قطعات اسپرسو ساز، مشکلات و ایرادات متداول اسپرسو ساز، آموزش تعمیرات و رفع ایرادات و مشکلات اسپرسو ساز، آموزش نحوه نگهداری از اسپرسو ساز و در نهایت نکات ایمنی در استفاده از اسپرسوساز خواهد بود.

تعمیرات اسپرسو ساز  [/ad_link]

معرفی قطعات و آموزش تعمیر اسپرسوساز

اسپرسوسازها از سری پیشرفته قهوه‌سازها هستند که امروزه به صورت مجزا تولید و توزیع می‌شوند. به گونه‌ای که تنها برای تهیه اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز استفاده می‌شود. دستگاه اسپرسوساز در اقسام مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به انواع این دستگاه، اشاره می‌کنیم:

 • اسپرسوساز موکاپات یا خانگی:

برای مصارف روزانه و در تعداد کم در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • اسپرسوساز برقی:

ظرف مدت زمان کمی با بهترین کیفیت، نوشیدنی شما را تحویل می‌دهد.

 • اسپرسوساز کپسولی:

نیازمند کپسولی حاوی اسپرسو است که بعد از انجام عملیاتی، نوشیدنی آماده می‌شود.

 • اسپرسوساز پمپی:

عملکرد این دستگاه با کمک پمپ است و در نمونه‌های پمپ دستی، پمپ برقی، پمپ خودکار، پمپ نیمه خودکار، پمپ فوق خودکار وجود دارد.

 • اسپرسوساز مینی:

اسپرسوساز مینی ویژه یک یا دو نفر است که به دلیل زیبایی، سبکی و نیاز به فضای کم گزینه خوبی است.

 • اسپرسوساز مسافرتی:

این نوع اسپرسوساز نیز به گونه‌ای طراحی شده که نیاز شما به اسپرسو را در زمان مسافرت هم برطرف می‌کند.

در ادامه به قطعات تشکیل‌دهنده این دستگاه اشاره خواهیم کرد. در صورت بروز ایراد در هر کدام از انواع دستگاه اسپرسوساز آموزش تعمیرات اسپرسو ساز راهنمای مناسبی برای رفع آن خواهد بود.

تعمیر قطعات اسپرسوساز در تهران

عملکرد و کارایی دستگاه اسپرسوساز به کمک قطعات داخلی که در ساختار آن مورد استفاده قرار گرفته است، تعیین می‌شود. این اجزا در کنار هم ساختار منسجم و منظمی را تشکیل می‌دهند که نتیجه آن، تهیه یک نوشیدنی خارق‌العاده به نام اسپرسو است. هر کدام از قطعات دستگاه بایستی سالم بوده و انجام وظیفه نمایند. در غیر این صورت نتیجه دلخواه به دست نمی‌آید و چه بسا وجود یک مشکل جزئی در قطعات، باعث از بین رفتن دستگاه نیز می‌شود.

 • هد گروپ:

در اسپرسوساز فضایی به نام هد گروپ وجود دارد که در آن پودر قهوه فشرده شده در معرض آب با فشار زیاد قرار می‌گیرد و نوشیدنی اسپرسو تهیه می‌شود.

 • فیلتر:

پودر قهوه در درون سبد فیلتر اسپرسوساز قرار می گیرد و ناخالصی و ذرات قهوه در آن جمع آوری می‌شود. این قطعه از نشانگر فشار، تنظیم کننده درجه حرارت، دکمه خاموش/ روشن تشکیل شده است.

 • پمپ آب:

این قطعه در انتقال آب با فشار زیاد و رسیدن آن به نقطه جوش در دستگاه اسپرسوساز نقش دارد.

 • بویلر یا دیگ بخار:

این قطعه وظیفه افزایش دمای آب را بر عهده دارد. این دما برای تولید قهوه از اهمیت خاصی برخوردار است.

با وجود قطعات اصلی و فرعی موجود در دستگاه اسپرسوساز خدمات هوم خانه از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. چرا که تعمیر هر بخش و قطعه‌ای در این دستگاه را متقبل می‌شوند. در زیر به بخشی از این خدمات اشاره می‌کنیم:

 1. تعمیرات موتور اسپرسوساز
 2. تعمیرات پمپ آب اسپرسوساز
 3. تعمیرات فیلتر اسپرسوساز
 4. تعمیرات هد گروپ اسپرسوساز
 5. تعمیرات نازل اسپرسوساز
 6. تعمیرات سبد اسپرسوساز
 7. تعمیرات ترموستات اسپرسوساز
 8. تعمیرات لامپ اسپرسوساز

مشکلات و ایرادات متداول اسپرسو ساز

شاید در شروع استفاده از یک دستگاه اسپرسوساز و یا استفاده مستمر از آن ایراداتی توجه شما را جلب کند. همانطور که مشخص است ممکن است به دلیل استفاده مستمر دستگاه دچار ایراد شده باشد و یا اینکه به دلیل استفاده نکردن، تمهیدات لازم برای آن در نظر گرفته نشده باشد. در ادامه به برخی از ایرادات متداول در این دستگاه اشاره می‌کنیم.

 • دستگاه اسپرسو ساز روشن نمی‌شود.
 • المنت گرمایشی دستگاه اسپرسو‌ساز دچار اختلال شده است.
 • دستگاه اسپرسوساز با افت فشار مواجه شده است.
 • فعالیت دستگاه اسپرسوساز با تولید صدای عجیب و غریب همراه است.
 • میزان کف موجود بر روی نوشیدنی اسپرسو در حد استاندارد نیست.
 • ذرات قهوه در فنجان نمایان می‌گردد.
 • در دستگاه اسپرسوساز نشتی آب وجود دارد.
 • نوشیدنی تهیه شده توسط دستگاه اسپرسوساز گرم نمی‌ماند.
 • نوشیدنی در هنگام آماده شدن در دستگاه اسپرسوساز در حال جوشیدن است.
 • حرارت آب در دستگاه اسپرسوساز بالا می‌رود.
 • عملکرد اتوماتیک دستگاه اسپرسوساز با اختلال مواجه می‌شود.
 • لامپ دستگاه اسپرسوساز خراب می‌شود.

آنچه در ادامه مطلب آموزش تعمیرات اسپرسو ساز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد علل و عوامل بروز ایرادات و مشکلات رایج در دستگاه اسپرسوساز است. در ادامه راهکارهای پیش‌رو را نیز ارائه خواهیم کرد.

آموزش تعمیرات و رفع ایرادات و مشکلات اسپرسو ساز

در این بخش از مقاله قصد داریم روش‌های تعمیر در رابطه با بروز هر گونه خرابی در دستگاه اسپرسوساز را ارائه کنیم.

دلیل روشن نشدن دستگاه اسپرسو ساز چیست؟

اگر با مشکل روشن نشدن دستگاه اسپرسوساز روبرو شدید پیش از هر کاری اتصالات و جریان برق را بررسی کنید. طبق نکات آموزش تعمیرات اسپرسو ساز زمانی که جریان برق پاسخگوی نیاز دستگاه نباشد امکان روشن کردن دستگاه وجود ندارد. در چنین حالتی کافی است میزان ولتاژ مورد نیاز را تأمین کنید. ضمن اینکه گاهی ممکن است دو شاخه از پریز برق خارج شده باشد که لازم است با احتیاط دو شاخه را به برق متصل نمایید. با این اقدام باید مشکل رفع گردد مگر اینکه اتصالات داخلی رشته سیم‌ها به دلیل خمیدگی و پارگی دچار مشکل شده باشد. این موضوع نیز با تعویض سیم قابل رفع است.

دلیل کاهش فشار دستگاه اسپرسوساز چیست؟

از جمله دلایلی که منجر به کاهش فشار دستگاه اسپرسوساز می‌شود، خراب شدن قطعاتی مانند واشرهای گروپ است. این مشکل نیز به دلیل استفاده مستمر از دستگاه است که در صورت آشنایی با مسائل فنی و امور تعمیرات امکان تعمیر وجود دارد. تعمیر این قطعه از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. چرا که هزینه اضافی برای خرید قطعه جدید پرداخت نمی‌کنید. البته همانطور که عنوان شد در صورتی که به تعمیرات وسایل الکترونیکی مسلط هستید، در غیر این صورت بایستی کار تعمیر را به متخصص این حوزه بسپارید.

دلیل تولید صدا در دستگاه اسپرسو ساز چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان استفاده از دستگاه اسپرسوساز با آن مواجه شوید، شنیدن صدای غیر عادی از دستگاه است. نوع صدایی که دستگاه اسپرسوساز در هنگام فعالیت تولید می‌کند مشخص است. اما گاهی صدای غیرعادی شنیده می‌شود. این نکات نباید بی‌اهمیت تلقی شوند؛ چرا که در صورت عدم اقدام به موقع، آسیب جدی به دستگاه وارد شده و از رده خارج می شوند.

این صدا ممکن است از سوی پمپ دستگاه باشد که ناشی از خالی بودن مخزن آب است. طبق آموزش تعمیرات اسپرسوساز فراموش نکنید وجود آب در مخزن آب دستگاه اسپرسوساز بسیار حیاتی و ضروری است. نبود آب در مخزن می‌تواند به سوختن موتور و پمپ دستگاه منتهی شود. چنانچه مخزن دستگاه مملو از آب بود و همچنان این تولید صدا ادامه داشت؛ لازم است از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید.

دلیل عدم وجود کف بر روی اسپرسو چیست؟

گاهی نوشیدنی تهیه شده بدون لایه کف بر سطح نوشیدنی است و یا مقدار آن به قدری کم است که از حالت استاندارد خارج می‌شود. آموزش تعمیرات اسپرسوساز به این نکته اشاره دارد که دلیل بروز این مشکل گرفتگی لوله خروجی دستگاه است. همچنین از دیگر دلایلی که می‌توان به آن اشاره کرد، استفاده از آب بیش از حد داغ و یا کاملاً سرد است که مانع تولید کف می‌شود.هر چند که استفاده از قهوه نامرغوب نیز در این موضوع دخیل است که پیشنهاد می‌شود ضمن نگهداری از دستگاه از قهوه مرغوب نیز استفاده کنید.

دلیل وجود ذرات قهوه و تفاله در فنجان اسپرسوساز چیست؟

همیشه نوشیدن اسپرسو بدون تفاله گواراتر به نظر می‌رسد. جلوگیری از ورود تفاله به فنجان توسط صافی و فیلتر دستگاه اسپرسوساز انجام می‌شود.اگر شاهد تفاله در فنجان باشید؛ باید گفت که سبدهای فیلتر دستگاه آسیب دیده است. بر اساس آموزش تعمیرات اسپرسو ساز، ممکن است سبدهای فیلتر دستگاه شکسته شده باشد و یا بر اثر استفاده فراوان کارایی خود را از دست داده باشند. بنابراین در صورت بروز این خطا ابتدا سبدهای فیلتر را بررسی کنید. چنانچه قابل تعمیر است، در راستای تعمیر دستگاه تلاش کنید. در غیر این صورت می‌توانید با کمک یک تعمیرکار معتمد، قطعه اورجینال را تهیه و نصب کنید. این تعمیرکار شما را از عواقب و خسارات ناشی از قطعات غیراصلی مطلع خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم در کلیه مراحل استفاده از دستگاه، نکات آموزش تعمیرات اسپرسو ساز و مشاوره‌های تعمیرکاران معتبر را مورد توجه قرار دهید. این نکات شما را در چگونگی استفاده صحیح و روش نگهداری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

دلیل وجود نشتی آب در دستگاه اسپرسو ساز چیست؟:

دلیل این ایراد خارج شدن لوله خروجی اسپرسوساز از جایگاهش است. بنابراین در صورت مواجهه با این صحنه، لوله خروجی را در جایگاه اصلی خود قرار دهید. یکی دیگر از عوامل نشتی آب، پیچ و تاب خوردن لوله خروجی و یا مسدود شدن آن است.

بر اساس آنچه در آموزش تعمیرات اسپرسو ساز آمده است، کلیه این موارد با قطعه لوله خروجی در ارتباط هستند. در نتیجه به دلیل ظرافت و حساسیت بالای این قطعه، موارد ایمنی را رعایت کنید و در صورت عدم آشنایی و اشراف به مسائل فنی از هر گونه اقدام شخصی بپرهیزید.

دلیل گرم نماندن نوشیدنی در اسپرسو ساز چیست؟

اسپرسوساز نیز مانند چای‌ساز و قهوه‌ساز دارای قطعه‌ای است که وظیفه گرم نگه داشتن نوشیدنی را بر عهده دارد. این قطعه المنت است که میزان گرمای مورد نظر را تولید می‌کند و اسپرسو را برای مدت زمانی گرم نگه می‌دارد. اگر این چنین نبود المنت با اشکال مواجه شده است. به خاطر داشته باشید که تعمیر المنت توسط هر کسی نباید انجام شود؛ در نتیجه از تعمیرکار کاربلد بخواهید ضمن بررسی، تعمیر و یا تعویض قطعه نکات اساسی و ضروری را به شما نیز آموزش دهد.

دلیل جوشیدن نوشیدنی در اسپرسو ساز چیست؟

جوشیدن اسپرسو به هنگام آماده شدن را باید در وجود ایراد در قطعه ترموستات جستجو کنید. بر اساس آموزش تعمیرات اسپرسوساز لازم است ترموستات را مورد بازبینی و بررسی قرار دهید. توصیه می‌شود از مشاوره فردی متخصص و با تجربه در تعمیرات اسپرسوساز استفاده کنید. گاهی ممکن است ترموستات تنظیم نباشد و موجب جوشیدن اسپرسو در هنگام تهیه شود. از دیگر قطعه‌هایی که در این مشکل دخالت دارد، سوپاپ دستگاه است که به دلیل مسدود شدن آن، این ایراد رخ می‌دهد.

برای جلوگیری از این موضوع لازم است پس از هر بار استفاده از دستگاه، سوپاپ را تمیز کنید. حتی ممکن است مشکل از مسدود شدن آن نبوده و قطعه دچار شکستگی و یا خمیدگی شده باشد و به همین دلیل کارایی خود را از دست داده باشد.

 آموزش نحوه نگهداری از اسپرسو ساز

یکی از موارد بسیار مهم و مورد تاکید آموزش تعمیرات اسپرسوساز آشنایی با اصول و نحوه نگهداری از دستگاه اسپرسوساز است. در ادامه به برخی از نکات کلیدی و ضروری اشاره می‌کنیم:

 • حداقل یک بار به طور دقیق و همراه با جزئیات کامل، دفترچه راهنمای دستگاه اسپرسوساز را مطالعه کنید.
 • برای افزایش کارایی و بازدهی دستگاه، به طور منظم و مرتب هدهای دستگاه اسپرسوساز را تمیز کنید.
 • قبل از قرار دادن اسپرسو در دستگاه، برای جلوگیری از بروز مشکل و مسدود شدن مجرای خروجی آن را آسیاب کرده تا به اندازه‌های کوچک و یکدستی تبدیل شود و سپس در دستگاه بریزید.
 • برای جلوگیری از چسبیدن تفاله‌ها به سبد فیلتر، پس از هر بار استفاده آن را با آب داغ شست و شو دهید تا به راحتی جدا شوند.
 • فیلتر دستگاه اسپرسو نیز دارای تاریخ مصرف است. بنابراین لازم است در طول سال آن را تعویض نمایید. تعویض به موقع فیلتر باعث شفافیت و افزایش کیفیت نوشیدنی خواهد شد.
 • دستگاه اسپرسوساز را در نزدیکی اجاق گاز و حرارت و در مرض تابش مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • سطح زیر دستگاه لازم است کاملاً صاف باشد. در صورت شیب دارد بودن سطح، آن را تراز نمایید.
 • پس از هر بار استفاده دستگاه را خاموش نموده و دوشاخه را از پریز برق بکشید.
 • قطعات مهم و ضروری دستگاه اسپرسوساز را نظیر فیلتر و هد به طور مرتب تمیز نمایید.
 • به هیچ عنوان اجازه ندهید مخزن دستگاه خالی از آب بماند. در نتیجه آن را زیر نظر بگیرید.
 • به منظور جلوگیری از ایجاد رسوبات مختلف در مخزن دستگاه از آب معدنی و یا تصفیه شده استفاده نمایید. آب شهری به دلیل دارا بودن املاح فراوان، موجب تولید رسوب در دستگاه می‌شود.
 • از قهوه مرغوب استفاده کنید. کیفیت قهوه در عملکرد مناسب و کارایی بالای دستگاه، نقش مهمی دارد.
 • در هنگام بروز خطا از نمایندگی معتبر کمک بگیرید.

هوم خانه نمایندگی تعمیرات انواع اسپرسوساز

اسپرسوساز، دستگاه مهم و پر طرفداری است که امروز در انواع و اقسام مختلف و با رنج قیمت‌های مختلف در حال تولید و توزیع است و روز به روز نیز به طرفداران آن افزوده می‌شود. استفاده صحیح و اصولی در کنار حضور مشاور و تعمیرکار حرفه‌ای و معتمد بهترین راهکار برای افزایش عمر دستگاه است. هوم خانه به عنوان یکی از مراکز معتبر و حرفه‌ای در سطح تهران به صورت شبانه‌روزی در خدمت شهروندان است. انجام امور تعمیرات در این مرکز توسط افراد متخصص، با تجربه و متعهد صورت می‌گیرد. تعمیرات قطعات و تعویض آن در صورت لزوم، ارائه مشاوره‌های لازم در طول همکاری و پس از آن و هم‌چنین ارائه ضمانت خدمات تعمیر از جمله خدمات این نمایندگی محسوب می‌شود.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست